hojsik
Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: FB MH.

Martin Hojsík: Nezomrel niekto z inej komunity. Zomreli dvaja z nás.

hojsíkNezomrel niekto z inej komunity. Zomreli dvaja z nás. Mladí ľudia, synovia, mladí muži plní plánov a snov, ktorí chceli, tak ako každý z nás, žiť v mieri. Dnes večer sme si pamiatku Matúša a Juraja uctili aj v Bruseli. Keď som v roku 2018 kladol sviečku na námestí SNP, a ani vo sne by mi nenapadlo, že teraz budem stáť v rukou sviečke opäť. Opäť dva mladé životy, opäť toľko otázok.

Dalo sa tomu predísť? Ako? Zase platí to staré známe. Nenávisť plodí nenávisť. Keď počujeme z poslaneckých lavíc reči plné nenávisti, keď z kazateľnice počúvame o hriechu, keď vidíme neustále snahy vytlačiť inakosť z našej spoločnosti. Môžeme sa potom vôbec čudovať, že niekto tú nenávisť dokoná? Bolí ma to. Aj keď to tak možno teraz nevyzerá, na Slovensku nenávisť nezvíťazí.

Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/.

Z vyšetrovania nevyplynulo, že by sa podozrivý poznal s obeťami streľby na Zámockej ulici v Bratislave

Z vyšetrovania nevyplynulo, že by sa poškodení a podozrivý zo streľby na Zámockej ulici v Bratislave poznali. Na tlačovej besede o tom informoval riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ľubomír Daňko. Na základe analýzy dôkazov bude skutok vyšetrovateľom NAKA prekvalifikovaný na obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy spáchaný z osobitného motívu, a to z nenávisti voči skupine osôb a jednotlivcov pre ich skutočnú alebo domnelú sexuálnu orientáciu. Daňko tiež nevylúčil, že vzhľadom na dôkazy bude skutok ešte prekvalifikovaný na trestný čin terorizmu.

Viac..  I. Ivanovová: Mladí Európania nám dávajú dôvod veriť v demokratickú budúcnosť

Podozrivý mal krátku strelnú zbraň kalibru 45 s laserovým zameriavaním. Zbraň bola zaistená v mieste bydliska podozrivého Juraja K. Expertíza preukázala, že zaistená zbraň bola použitá na usmrtenie poškodených. Zbraň mal v legálnej držbe príbuzný podozrivého. Podozrivého vypátrali mŕtveho, jeho polohu určili vďaka občanovi, ktorý ho nahlásil na linku 158. Juraj K. zanechal i list na rozlúčku.

Pravdepodobnou príčinou smrti podozrivého bola strelná rana v oblasti hlavy. Predpokladá sa, že spáchal samovraždu, no bližšie informácie bude podľa Daňka možné poskytnúť až po vykonaní znaleckého skúmania z odboru súdneho lekárstva. V prípade sú naďalej vykonávané procesné úkony, výsluchy i znalecké dokazovanie. Vo veci spolupracujú s FBI, Europolom a okolitými štátmi EÚ.

(redakcia/SITA).

O red

Odporúčame pozrieť

Martin Hojsík: Výsledok volieb je potešujúci, no nie je čas na veľké oslavy. VIDEO

Výsledok volieb je potešujúci, no nie je čas na veľké oslavy. Od zajtra sa začínajú …

Consent choices