Veronika Remišová zdroj: FB Veronika Remišová

Remišová vyzýva prijímateľov eurofondov z programu IROP, aby žiadali navýšenie projektov

Poradíme prijímateľom eurofondov, ako zachrániť projekty, ktoré ohrozilo zvýšenie cien. Na pomoc prijímateľom prostriedkov z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) z výziev vyhlásených Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) sme zriadili špeciálnu telefonickú infolinku. Linka dopĺňa už existujúci informačný e-mail. Chceme tak pomôcť obciam, mestám a ďalším prijímateľom, ktorí získali podporu z IROP, no pre nárast cien stavebných materiálov museli projekty pozastaviť, alebo od nich upustiť.

„V reakcii na globálnu infláciu a skokový nárast cien stavebných materiálov sme v parlamente presadili zákon, ktorý umožňuje navýšiť financie pre eurofondové projekty. Pre náš Integrovaný regionálny operačný program sme už v lete zverejnili metodiku a vyzvali prijímateľov, aby túto šancu, ktorá umožňuje navýšiť financie až o 20%, využili. Ide približne o 600 projektov, ktorých sa táto možnosť týka a chceme ich zachrániť. Doteraz sme však dostali len malý počet žiadostí o navýšenie. Preto vyzývam všetkých prijímateľov, ktorých projekty v programe IROP stoja v dôsledku nárastu cien stavebných materiálov, aby urýchlene využili túto príležitosť a žiadali o navýšenie financií. Ide nám o spoločnú vec. Chceme zachrániť a zrealizovať už zazmluvnené projekty na rekonštrukcie škôl, škôlok, nové cesty, cyklotrasy či modernizáciu nemocníc. Ľudia v regiónoch na to čakajú,“ zdôraznila vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová.

Viac..  Maroš Šefčovič je šiestym najvplyvnejším Európanom

Prijímatelia príspevkov z IROP môžu všetky otázky súvisiace s navyšovaním cien a predkladaním žiadostí o navýšenie poskytnutého nenávratného finančného príspevku adresovať na špeciálnu infolinku, ktorá je k dispozícii na bratislavskom telefónnom čísle: 02/2092 8615 počas pracovných dní od 9:00 do 14:00. Tiež môžu využiť aj informačný e-mail:  irop@mirri.gov.sk.

O mam

Odporúčame pozrieť

R. Raši: Krajiny EÚ chcú o jeden rok predĺžiť zúčtovanie starších eurofondov

Krajiny EÚ chcú o rok predĺžiť zúčtovacie obdobie pre vyplatené eurofondy z predošlého programového obdobia. …

Consent choices