hranice
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Česko aj Rakúsko predĺžili hraničné kontroly so Slovenskom do 12. decembra

Rakúsko predlžuje hraničné kontroly so Slovenskom, Maďarskom a Slovinskom. Agentúre APA to povedalo rakúske ministerstvo vnútra, informuje verejnoprávny vysielateľ ORF. V prípade Slovenska budú kontroly platiť do 12. decembra, pre Slovinsko a Maďarsko najmenej až do polovice mája. Podľa ministra vnútra Gerharda Karnera je to logické pokračovanie v boji proti prevádzačstvu.

Ministerstvo vnútra vo Viedni uviedlo, že všetky hraničné kontroly sa konajú v úzkej koordinácii s ministerstvami v susedných krajinách. Poukázalo pritom na to, že Česko tiež predĺžilo hraničné kontroly so Slovenskom. V súvislosti s kontrolami na hraniciach so Slovinskom a Maďarskom informovalo Rakúsko Európsku komisiu.

Členský štát Európskej únie, ktorý je súčasťou schengenského priestoru, môže zaviesť hraničné kontroly na maximálne šesť mesiacov v prípade, že existuje vážna hrozba pre verejný poriadok alebo vnútornú bezpečnosť. Po tomto období je potrebný nový dôkaz o vážnej hrozbe. Hraničné kontroly v súčasnosti vykonávajú aj Nemecko, Dánsko či Francúzsko.

Viac..  Europarlament chce prísnejšie presadzovanie sankcií EÚ voči Rusku

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

Minister Blanár vo Viedni: Rakúsko je pre nás viac než sused

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár rokoval vo Viedni so spolkovým …

Consent choices