Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

Ivan Štefanec: Potravinová bezpečnosť, eurofondy a digitalizácia majú spoločnú cestu

Európsky parlament hostí mladých farmárov z celej Európy. Po skončení Európskeho kongresu mladých farmárov pokračujú ďalšie sprievodné aktivity. Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH), ktorý sa venoval podpore farmárov už aj v minulosti, v súvislosti s ich zastrašovaním, eurofondovou korupciou, či prepojením mafie s vysokopostavenými zástupcami štátu, pripomenul špeciálne postavenie mladých farmárov v oblasti potravinovej bezpečnosti.      

„Pojem mladí farmári sa dnes už netýka len poľnohospodárstva. Stojí za ním naša potravinová bezpečnosť v čase vojny, transparentné využívanie eurofondov, rozvoj vidieka a tiež digitalizácia. O tom ako pritiahnuť mladých do odvetvia poľnohospodárstva a ako im môžeme pomôcť eurofondami, budem diskutovať v Bratislave už tento piatok vo verejnej diskusii Budúcnosť slovenského poľnohospodárstva,“ vyjadril sa europoslanec.

Viac..  M. Beňová: Oprava výrobku musí priniesť výhodu v podobe úspory peňazí

O mam

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Farmári sú nenahraditeľní, pomôcť im môže aj digitalizácia

V Európskom parlamente sa zišlo viac ako 800 farmárov a odborníkov na poľnohospodárstvo z celej Európy, ktorí diskutovali …

Consent choices