wiezik
Michal Wiezik, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: FB MW.

Michal Wiezik: Je čas naučiť sa oslavovať Nový rok bez zbytočného strachu, ničenia životného prostredia a nášho zdravia

Najhlučnejšie dni v roku sú opäť tu. Pamätajme prosím, že táto ľudská zábava sprevádzaná výbuchmi petárd a ohňostrojov znamená utrpenie a strach pre iné živé bytosti. Tie doma, aj tie v prírode. Náš Forest preto odkazuje: kašlite na to. Je čas naučiť sa oslavovať Nový rok bez zbytočného strachu, ničenia životného prostredia a nášho zdravia.

Ohňostroj je problematický všade, no do národných parkov nepatrí za žiadnych okolností

Reforma národných parkov je kľúčová preto, že je založená na jasných a hlavne dodržiavaných pravidlách v prospech prírody a udržateľnej rekreácie. Veľmi ma teší, že na pozícii riaditeľa NAPANTu je Marek Kuchta. Ak hovorí, že na dodržiavanie zákazu dohliadne, som po dlhom čase skutočne presvedčený, že to v NAPANTe naozaj tak bude. Držím palce Marek, nielen s ohňostrojmi, ale hlavne v neľahkej úlohe vrátiť NAPANTu jeho zaslúžený status národného parku!

Viac..  SR bude mať vo frakcii EPP iba jednu europoslankyňu, je ňou Miriam Lexmann

V Nízkych Tatrách budú kontrolovať dodržiavanie zákazu ohňostrojov v národnom parku a jeho ochrannom pásme. Ochranári sa spoločne s políciou zamerajú napríklad na Demänovskú Dolinu či Donovaly. Za odpaľovanie hrozí pokuta až do 9000 eur❗️

Michal Wiezik, europoslanec /PS, RE/.

O red

Odporúčame pozrieť

Michal Wiezik: Nový mandát a prvý plenárny týždeň s novými výzvami a cieľmi. Buďte pri tom s nami. VIDEO

Na bezplatný odber spravodajstva z EÚ do vášho emailu sa môžete prihlásiť tu: PRIHLÁSENIE. Zdieľaj …

Consent choices