pollak
Peter Pollák, europoslanec /OĽaNO,EPP/. PHOTO: FB PP.

Peter Pollák: Odsudzujem beštiálny čin vraha z Michaloviec. Princíp kolektívnej viny je neprípustný

Vraha, ktorý v prvý deň roka 2023 v Michaloviec dobodal 46-ročnú ženu, vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Informoval o tom policajný prezident Štefan Hamran. Zadržaný muž má 18 rokov a svoju obeť predtým nepoznal, jeho motívom boli peniaze.

Žena si 1. januára o 6:30 vyberala peniaze z bankomatu, vrah ju usmrtil niekoľkými bodnými ranami. Útok zachytili aj kamery v uliciach mesta. Útočník unikal dva dni. Polícia ho nakoniec zadržala vo vlaku na železničnej stanici v Žiline, snažil sa ujsť do Českej republiky. „Vyšetrovateľ má k dispozícii také dôkazy, na základe ktorých jednoznačne dospel k záveru, že tento skutok spáchala konkrétna osoba, voči ktorej vzniesol obvinenie,“ povedal Hamran

Dôkazy bližšie nechcel konkretizovať, aby nemaril vyšetrovanie, zdôraznil však, že ide o veľmi silné dôkazy, ktoré páchateľa usvedčujú. K výške odcudzenej sumy ani k ďalším okolnostiam činu sa nechcel vyjadriť. Výsledky toxikologického vyšetrenia páchateľa zatiaľ nie sú k dispozícii. V súčasnosti prebiehajú výpovede svedkov. Preveruje sa aj možnosť, či vrah trpí duševnou poruchou.

„Nevinný život mladej ženy vyhasol rukou vraha. Odsudzujem beštiálny čin vraha z Michaloviec. Vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým. Princíp kolektívnej viny je neprípustný,“ hovorí slovenský europoslanec Peter Pollák /OĽaNO, EPP/.

Podozrivého muža si všimla hliadka železničnej polície na stanici v Košiciach, no v tom čase ešte nevedela, že by mohlo ísť o páchateľa. Ako uviedol Hamran, muž tam stál osamotene, hliadka sa ho spýtala, či nepotrebuje pomoc a on povedal, že cestuje do Českej republiky. Nesprával sa nijakým spôsobom podozrivo. Keď pribudli nové informácie, hliadka si spomenula na muža na stanici a podala o tom informáciu. Polícia následne monitorovala presun vlaku. „Vo Vrútkach sme získali definitívne informáciu o konkrétnom vozni, kde sa táto osoba nachádzala,“ uviedol policajný prezident. V Žiline už čakala polícia, ktorá muža zadržala. Hamran povedal, že policajný zákrok prebehol hladko a neboli pri ňom ohrozené žiadne osoby. Zároveň vyzdvihol, že za 48 hodín sa košickým kriminalistom podarilo nielen identifikovať páchateľa, ale aj ho zadržať a odovzdať na vykonanie ďalších procesných úkonov.

Viac..  Diplomati EÚ v Tolede hovorili o podpore Ukrajiny a o ďalšom rozširovaní Únie

Šéf Ľudovej strany Naše Slovensko Marián Kotleba na sociálnej sieti napísal, že ženu z Michaloviec zabil „sadistický asociál z osady“. „Je to úsmevné cez slzy, keď ma právoplatne odsúdený zločinec vyzýva, aby si polícia plnila svoje povinnosti,“ reagoval Hamran. Zároveň dodal, že v Michalovciach sa budú zameriavať na prostredie, z ktorého pochádza osoba páchateľa, či tam nie sú nejakí spolupáchatelia. „Ale zatiaľ by som určite nechcel sadať na lep pánovi Kotlebovi a šíriť tu nejaké nezmysly, ktoré nemá ničím podložené,“ dodal Hamran.

(redakcia/SITA).

O red

Odporúčame pozrieť

Peter Pollák: Obranné vybavenie by mala EÚ zabezpečovať spoločne

Na bezplatný odber spravodajstva z EÚ do vášho emailu sa môžete prihlásiť tu: PRIHLÁSENIE. Poslanci …

Consent choices