zbrane
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Estónska premiérka navrhuje spoločný mechanizmus obstarávania zbraní pre Ukrajinu v rámci EÚ

Estónska premiérka Kaja Kallasová navrhuje, aby Európska únia zriadila systém spoločného nákupu zbraní pre Ukrajinu podobný tomu, aký fungoval pri obstarávaní vakcín proti ochoreniu COVID-19. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Všetci sme sa pozreli do skladov a videli, čo máme, ale mali by sme urobiť viac. Mali by sme dať jasný signál európskemu obrannému priemyslu, aby vyrábal viac,“ povedala Kallasová. „Mohli by sme použiť podobný mechanizmus ako pri vakcínach proti COVID-19. Európske krajiny poskytnú prostriedky, Európska komisia zaobstará a potom sa to pošle priamo na Ukrajinu,“ dodala.

Estónska premiérka Kaja Kallasová navrhuje, aby Európska únia zriadila systém spoločného nákupu zbraní pre Ukrajinu podobný tomu, aký fungoval pri obstarávaní vakcín proti ochoreniu COVID-19. Referuje o tom spravodajský web CNN. „Všetci sme sa pozreli do skladov a videli, čo máme, ale mali by sme urobiť viac. Mali by sme dať jasný signál európskemu obrannému priemyslu, aby vyrábal viac,“ povedala Kallasová. „Mohli by sme použiť podobný mechanizmus ako pri vakcínach proti COVID-19. Európske krajiny poskytnú prostriedky, Európska komisia zaobstará a potom sa to pošle priamo na Ukrajinu,“ dodala.

Viac..  SR navrhne na stretnutí agroministrov EÚ rokovanie o ukrajinskom obilí

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

Orban

V. Orbán: K prijatiu Ukrajiny do EÚ treba súhlas každej krajiny

S prijatím novej krajiny do Európskej únie musia súhlasiť všetky členské krajiny, pripomenul v piatok …

Consent choices