jurzyca
Eugen Jurzyca, europoslanec /SaS, ECR/. PHOTO: European Union 2023.

Eugen Jurzyca o zákaze nedeľného predaja: Zatvoriť obchody v nedeľu si môže dovoliť Nemecko

Petíciu proti zákazu nedeľného predaja už podpísalo viac ako 10-tisíc Slovákov. Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pokračuje v boji za slobodu jednotlivca, pretože snaha niektorých poslancov Národnej rady SR zakázať nedeľný predaj sa podľa nej neskončila. Vrátenie návrhu zákona predkladateľom na dopracovanie môže podľa liberálov viesť k dohode medzi OĽaNO a Smerom-SD a nedeľný predaj zakázať úplne. Ako informuje v tlačovej správe hovorca SaS Ondrej Šprlák, aj z toho dôvodu pokračuje SaS v zbere podpisov pod petíciu.

„Pre Slovensko je strategicky dôležité, aby naďalej masovo neodchádzali do zahraničia ľudia, ktorých tu potrebujeme najviac. Teraz odchádzajú. Do bohatších krajín. Riešenie je v tom, že zrýchlime ekonomické dobiehanie zahraničia. To sa nedeje. Nemecko si môže zatvoriť obchody v nedeľu. Aj tak sa tam budú sťahovať mnohí. Keď ich zatvoríme my, o niečo viac ľudí zo Slovenska odíde. Nie o veľa. Lenže veľa ich tu chýba už dnes. Sú to napríklad pediatri, sestričky, podnikatelia… Svet sa nezrúti ani kvôli vlakom zadarmo, zavretým obchodom, vysokej minimálnej mzde, zvýšeným odvodom, očkovacej či bločkovej lotérii, ale ako sa hovorí, stokrát nič zabije slona,“ hovorí europoslanec Eugen Jurzyca.

„Keďže bolo predkladateľom zrejmé, že za zákaz nedeľného predaja nie je veľká časť obyvateľstva, návrh odložili v snahe dohodnúť sa so Smerom. Je však zrejmé, že podobný návrh príde do parlamentu opäť o mesiac,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík, podľa ktorého jedine spoločenský tlak môže zabrániť tomu, aby zákaz nedeľného predaja prešiel. Liberáli to považujú za neakceptovateľný zásah do slobody jednotlivca, a preto aj z toho dôvodu budú pokračovať v zbere podpisov pod petíciu.

Viac..  EK objasňuje podporu pre poľnohospodárov v prípade mimoriadnych poveternostných udalostí

„Spolu so zákazmi potratov je zatváranie obchodov iba ideologická snaha rozkazovať ľuďom, ako majú žiť. Považujem to za začiatok boja o to, aké Slovensko chceme. SaS bude vždy za to, aby sme žili na Slovensku, kde ľudia žijú slobodne, podľa svojich predstáv, a nie podľa toho, čo im nadiktuje pár konzervatívnych poslancov,“ doplnil podpredseda SaS Branislav Gröhling. Ľudia podpísaní pod petíciou poslancom odkázali, že zasahovanie do ich slobody si jednoducho neželajú. „Navyše, nemôžeme dovoliť, aby úplne zbytočne prišlo o prácu minimálne 1 700 zamestnancov a desiatky tisíc študentov, ktorí si počas víkendov privyrábajú,“ uzavrel tímlíder SaS pre verejné financie Marián Viskupič.

(redakcia/SITA).

O red

Odporúčame pozrieť

Eugen Jurzyca: Najjednoduchšie sa mobilizujú voliči strašením. Veľa politikov to preto aj robí. VIDEO

Najjednoduchšie sa mobilizujú voliči strašením. Veľa politikov to preto aj robí. Najnovšie sa podľa Branislava …

Consent choices