bilcik
Vladimír Bilčík, europoslanec /SPOLU, EPP/. PHOTO: redakcia/red.

V. Bilčík na híringu: Stav slobody médií na Slovensku

Vo štvrtok 4. mája sa v Bruseli konalo pravidelné vypočúvanie europarlamentnej monitorovacej skupiny pre demokraciu, právny štát a základné práva (DRFMG), ktorá sa venuje stavu právneho štátu na Slovensku. Člen výboru Vladimír Bilčík (Demokrati/EPP) informoval, že jednou z hlavných tém bol stav slobody médií na Slovensku.

Podľa Bilčíka mali k slobode médií na Slovensku europoslankyne a europoslanci množstvo otázok. „Oceňujú postup Slovenska o desať priečok v medzinárodnom rebríčku, ktorý vyhodnocujú Reportéri bez hraníc. Kriticky však vnímajú pokračujúce útoky na novinárov, konkrétne napríklad útok na Martu Jančkárovú, ktorý sa udial počas týždňa, kedy sme si pripomínali výročie vraždy Jána a Martiny,“ povedal Vladimír Bilčík.

Bilčík kolegyne a kolegov informoval o tom, akými rôznymi spôsobmi sa Smer-SD snaží podkopávať demokratické inštitúcie: „Spochybňovanie volieb, samotného vyšetrovania, manipulovanie s nelegálne získanými nahrávkami, útoky na novinárov, ale aj otvorené komunikovanie plánov na zrušenie Špecializovaného trestného súdu v prípade úspechu vo voľbách. Uisťujem Smer, že európske inštitúcie sú plne informované o tom, čo sa u nás deje v oblasti právneho štátu“. Septembrové voľby preto budú podľa Bilčíka o tom, či dokážeme spoločne ochrániť hodnoty demokracie a slobody.

Viac..  Poslanci EPP odhlasovali vstup maďarskej strany TISZA do svojej frakcie

O mam

Odporúčame pozrieť

Brusel kritizuje „nezmyselnú odvetu“ Ruska voči médiám z EÚ

Európska únia v utorok kritizovala Rusko za zablokovanie prístupu k desiatkam európskych médií ako odvetu …

Consent choices