stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: European Union 2023.

Ivan Štefanec: Zneužívať hlad najzraniteľnejších obyvateľov planéty je prerazenie dna

Hlavnou témou stretnutia novovytvoreného orgánu Rady NATO-Ukrajina bolo odstúpenie Ruska od obilnej dohody. Rada zasadala na žiadosť Volodmyra Zelenského. Pôvodná dohoda umožňovala z čiernomorských prístavov vyvážať ukrajinské potraviny. V rámci stretnutia sa hovorilo aj o útokoch Moskvy na prístavy Odesa a Mykolajiv. Výstupom rokovaní je aj posilnenie prieskumných lietadiel a dronov NATO v Čiernom mori. Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) pripomenul, že okrem výstupov tohto stretnutia máme na stole aj čerstvé rozhodnutie Európskej únie prijať ďalšie sankcie voči Bielorusku.

„Musíme si uvedomiť, že Rusko blokovaním vývozu obilia ohrozuje predovšetkým tých najbiednejších v krajinách tretieho sveta. Používať hlad najchudobnejších obyvateľov planéty na vydieranie súcitiaceho západu so snahou destabilizovať celý svet, či vytvoriť ďalšiu utečeneckú vlnu smerujúcu do Európy, je ďalším dnom, ktoré dokázala ruská diplomacia preraziť. Zároveň vítam uvalenie ďalších sankcií na Bielorusko, keďže Lukašenkov režim hrá dôležitú rolu vo vojne na strane ruského agresora,“ vyjadril sa europoslanec.

Viac..  Europoslanec Pollák zverejnil príbeh chlapca, ktorý odpadol v ambulancii u lekára a nechali ho ležať na zemi. VIDEO

O mam

Odporúčame pozrieť

Nigel Farage: Rusko bolo k vojne na Ukrajine vyprovokované

Britský politik Nigel Farage vyhlásil, že EÚ a NATO „vyprovokovali“ ruskú inváziu na Ukrajine tým, …

Consent choices