PHOTO: FB ML.

Miriam Lexmann: S nadšením sledujem zábery zo Svetových dní mládeže v Lisabone

S nadšením sledujem zábery zo Svetových dní mládeže v Lisabone. To, že ste sa toľkí vybrali na toto podujatie ma opäť utvrdzuje v tom, že vy, mladí, máte v sebe nielen obrovskú energiu, ale hlavne chuť a odhodlanie ísť po správnej ceste a konať dobro. A to je veľmi potrebné.

🤲 Ste to totiž práve vy, ktorí raz budete mať všetko vo svojich rukách. A veľa vecí potrebuje zmeny k lepšiemu. Svet a ľudia v ňom si zaslúžia našu pozornosť. Načúvanie, rozhľad a múdrosť. Potvrdil to aj Svätý Otec František v dnešnom príhovore, v ktorom hovoril o dôležitosti starať sa aj o našu planétu. „Musíme rozpoznať naliehavú potrebu starostlivosti o náš spoločný domov. To sa však nedá bez skutočnej zmeny našich názorov,“ povedal.

🙏 Chcem všetkých povzbudiť na vašom duchovnom putovaní. Želám vám, aby ste počas týchto dní našli v sebe potrebnú silu, obnovu a zažili krásu spoločenstva a zdieľania. Myslím na vás v modlitbách.

Viac..  Zelenskyj podpísal bezpečnostný pakt s Európskou úniou

PS: Tieto fotky mi poslala Janka, ktorá bola nedávno stážistkou v mojej bruselskej kancelárii. „Atmosféra a duchovno, ktorými ma toto podujatie napĺňa sa nedá opísať slovami. Je to jeden veľký zážitok. Pre srdce ale hlavne pre dušu. Citátom tohtoročných dní je: Mária vstala a ponáhľala sa. My ako mladí kresťania vo svete nemáme ustávať na našej duchovnej ceste, ale neustále sa posúvať vpred,“ odkazuje všetkým.

O red

Odporúčame pozrieť

Miriam Lexmann zvolili na pozíciu kvestorky Európskeho parlamentu

Europoslankyňa za KDH Miriam Lexmann bola dnes, 17.júla 2024, na ustanovujúcej schodzi Európskeho parlamentu zvolená …

Consent choices