stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: European Union 2023.

I. Štefanec: Maďarsku treba pripomenúť ich nelichotivé postavenie v rebríčku vnímania korupcie

Slovenský europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) zaslal maďarskému ministrovi zahraničných vecí Pétarovi Szijjártóovi oficiálny list, v súvislosti s jeho nedávnym komentovaním postupu slovenských policajných orgánov.

Štefanec v ňom maďarskému ministrovi pripomína, že v demokratických krajinách policajné orgány konajú bez politických zásahov. Taktiež v ňom poukazuje na lepšie postavenie Slovenska a nelichotivé postavenie Maďarska v rebríčku Transparency International vo vnímaní korupcie. List podpísali aj ďalší slovenskí europoslanci. 

„Dobré vzťahy sú založené na vzájomnom rešpekte a dodržiavaní pravidiel. Záleží nám na dôslednom uplatňovaní rovnakých pravidiel pre všetkých v každom čase. Aj takýto prístup prispieva ku vnímaniu korupcie, kde sa v medzinárodnom porovnaní podľa Transparency International umiestnilo Slovensko podľa posledných hodnotení o 28 priečok lepšie ako Maďarsko (49. vs. 77.) a zaznamenáva pozitívny posun na rozdiel od Vašej krajiny,“ vyjadril sa europoslanec.

Viac..  Jozef Mihál: Nástup umelej inteligencie všetkých zaskočil, na stole je prvý zákon jej regulácie

Oficiálny list s menami podpísaných europoslancov:

O mam

Odporúčame pozrieť

elektrina

Európsky parlament schválil reformu trhu EÚ s elektrinou

Vďaka aktuálne prijatej reforme bude trh EÚ s elektrinou stabilnejší, dostupnejší a udržateľnejší. Opatrenia zahŕňajúce …

Consent choices