Eugen Jurzyca, europoslanec /SaS, ECR/. PHOTO: European Union 2023.

Eugen Jurzyca: Slovensko sa postupne prepadáva na chvost EÚ vo väčšine kľúčových ukazovateľov kvality života

Slovensko sa postupne prepadáva na chvost EÚ vo väčšine kľúčových ukazovateľov kvality života. To nie je situácia či trend, ktoré by sa dali zmeniť presunom peňazí z jednej problémovej oblasti do druhej problémovej oblasti. Ani ďalším zadlžovaním. Slovensko nevyhnutne potrebuje hospodársky rast. Saske sa v ostatnom čase vyčíta, že prichádza so “zázračným riešením” na zvýšenie hospodárskeho rastu, namiesto toho, aby sa poctivo pustila napríklad do nepopulárneho škrtania verejných výdavkov.

Nie je pravda, že sme si vybrali ľahšiu cestu nikam, namiesto ťažšej cesty do cieľa. Naše opatrenia na podporu hospodárskeho rastu nie sú populistické a ľahko možno vyzerajú len dovtedy, kým si ich neprečítate. Som presvedčený, že ak sa ich podarí zrealizovať, bude mať Slovensko výrazne vyšší hospodársky rast, než bez nich.

Viac..  Šefčovič: Proces nominácií do EK sa iba začína, správny signál však bol dôležitý

To sa prejaví aj v lepšom zdravotnom stave ľudí, vyššej kvalite vzdelania žiakov a študentov, vo vyššej rovnosti pred zákonom, v lepšej ochrane životného prostredia, v plynulejšej doprave, vyššej bezpečnosti v uliciach atď., teda nielen vo vyšších platoch.

Celý program ako dobehnúť EÚ nájdete TU.

Eugen Jurzyca, europoslanec /SaS, ECR/.

O red

Odporúčame pozrieť

Eugen Jurzyca: Najjednoduchšie sa mobilizujú voliči strašením. Veľa politikov to preto aj robí. VIDEO

Najjednoduchšie sa mobilizujú voliči strašením. Veľa politikov to preto aj robí. Najnovšie sa podľa Branislava …

Consent choices