Ursula von der Leyen, predsedníčka EK. PHOTO: European Union 2023

Von der Leyenová vyjadrila sústrasť rodinám humanitárnych pracovníkov WCK

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v utorok vyjadrila sústrasť rodinám a priateľom humanitárnych pracovníkov organizácie World Central Kitchen, ktorí prišli o život v pondelok počas leteckého útoku Izraela v Pásme Gazy, informuje TASR.

„Vzdávam hold pracovníkom WCK, ktorí prišli v Gaze o život,“ uviedla von der Leyenová na sociálnej sieti X. Dodala, že WCK je dôležitým partnerom pri zmierňovaní utrpenia ľudí v Gaze a podieľa sa na dodávkach potravín cez námorný koridor.

Izraelské nálety v pondelok zasiahli konvoj WCK. Táto organizácia v utorok potvrdila úmrtie svojich siedmich pracovníkov a dodala, že išlo o osoby z Austrálie, Poľska, Spojeného kráľovstva, jedného pracovníka s dvojakým občianstvom Kanady a USA a Palestínčana. Izraelská armáda prisľúbila, že tento incident vyšetrí. Útok Izraela odsúdil aj vysoký predstaviteľ EÚ pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku Josep Borrell. Zármutok či kritiku vyjadrili aj predstavitelia viacerých krajín vrátane USA, Čína či Španielska.

Viac..  Buďte s nami pri eurovoľbách, staňte sa členom okrskovej komisie za Kresťanskú úniu

(TASR)

O mam

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: V Bratislave dnes zaznelo tisíc mien obetí komunizmu

Na námestí SNP v Bratislave dnes pri príležitosti Dňa nespravodlivo stíhaných zaznelo tisíc mien obetí komunizmu. …

Consent choices