Benova
Europoslankyňa Monika Beňová. PHOTO: © European Union- EP.

M. Beňová: Musíme chrániť deti pred sexuálnym zneužívaním na internete

Plénum Európskeho parlamentu bude na úvod tohto týždňového plenárneho zasadnutia hlasovať o návrhu v súvislosti s predĺžením platnosti dočasnej legislatívy umožňujúcej odhaľovanie a odstraňovanie internetového obsahu zobrazujúceho zneužívanie detí.

Dané pravidlá zjednodušili odhaľovanie a nahlasovanie sexuálneho zneužívania detí, ako aj odstraňovanie s tým súvisiaceho obsahu na internete,“ pripomenula poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová. Členské štáty sa však, žiaľ, doposiaľ nedohodli na znení trvalej legislatívy, ktorá by takéto konanie účinne postihovala.

Preventívne opatrenia v tejto oblasti pritom nevyhnutne potrebujeme. Pokiaľ sa lídri členských krajín nedohodnú, je dôležité predĺžiť platnosť dočasného riešenia,“ zdôraznila europoslankyňa. Zároveň sa má poskytovateľom informácií z internetu zjednodušiť podávanie správ a plnenie ich povinností.

Viac..  M. Beňová: Európske pravidlá v boji proti násiliu páchanom na ženách sú krokom správnym smerom

Ochrana detí pred ich zneužívaním na internete musí byť prioritou. „Vyžaduje si také riešenia, ktoré zabránia sexuálnym predátorom v páchaní zverstiev v online prostredí,“ uzavrela Monika Beňová.

O mam

Odporúčame pozrieť

polnohospodarstvo

Europarlament schválil revíziu spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ

Europoslanci dali zelenú revízii spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP), aby sa znížila administratívna záťaž pre poľnohospodárov …

Consent choices