Katarína Roth Neveďalová, europoslankyňa /SMER-SD/. PHOTO: European Union 2024.

Katarína Roth Neveďalová: Opozícia znova útočí na Slovensko v Bruseli

Som zvedavá, kedy opozícia pochopí, že treba dávať konštruktívne návrhy a nie iba nenávistne štekať proti vláde. Dnes sa plenárna schôdza bude venovať migrácii a azylovej politike únie, ale napríklad aj ruským voľbám.

O týchto témach, ale aj o situácii s medveďmi na Slovensku sme v pondelok večer diskutovali v novej debate na JOJ24 až 6 europoslanci. Štandardne sme si vypočuli od našej opozície, že aká je škoda, že Pellegrini je nový prezident, čo všetko ne/stihla naša vláda urobiť, ale nepočuli sme žiadne návrhy, ako veci riešiť, ako zlepšiť situáciu na Slovensku a ako zjednotiť rozdelenú spoločnosť, ktorú spôsobili svojou nenávistnou kampaňou oni.

Napríklad medvede treba vraj riešiť prevenciou, lebo PS by asi najradšej rozdávalo píšťalky a veria, že ak nebudeme medvede vábiť do miest a obcí, tak ony zmiznú a ostanú v lese. Tak tomu snáď ani sami neveria. Pre nás sú dôležitejší ľudia a ich bezpečnosť a takto sa k tomu aj postavíme.

Rozdelená spoločnosť je asi realitou, ako nám ukazujú aj posledné dni. Je to veľká škoda a treba urobiť všetko, aby rôzne osobné útoky prestali. Voľby sú prejavom slobodnej vôle a ich výsledok musíme všetci rešpektovať, či sa nám páči alebo nie. A hlavne, už je po nich, kampaň skončila, vášne treba upokojiť a fungovať ďalej. Som rada, že tu prestávajú niektorí vyzývať ľudí, aby odišli preč zo Slovenska. Bolo to totiž dosť trápne divadlo, ktorého aktéri sa nakoniec aj trochu spamätali.

Viac..  Katarína Roth Neveďalová: Opraviť to, čo sa dá

Delenie na nás-dobrých a vás-diablov, to už je naozaj cez čiaru. Aj útoky voči rôznym osobnostiam, či „influencerom“, ktorí poporili opačného kandidáta (rozumej – nie Korčoka) by už mohli tiež prestať. Dnes popoludní sa s niektorými „svedkami Korčokovými“ stretneme aj na pôde europarlamentu, lebo sem boli pozvaní, aby podporili účasť v eurovoľbách. Tak som zvedavá, či preváži ich politický názor alebo objektivita, za ktorú im europarlament zaplatil aj cestou a výdajmi do Bruselu.

Katarína Roth Neveďalová, europoslankyňa /SMER-SD/.

O red

Odporúčame pozrieť

Katarína Roth Neveďalová: Sme vážne takí pomýlení?

Pokiaľ šikovné Slovenky konečne pokorili Everest, jedna Slovenka zas prerazila ďalšie dno. Liberáli z PSka …

Consent choices