Protest farmárov v Poľsku. PHOTO: TASR - AP Photo/Czarek Sokolowski

Farmári vo Varšave protestujú proti Európskej zelenej dohode

Protest proti Európskej zelenej dohode sa konal v piatok v poľskej metropole Varšava. Zúčastnili sa na ňom stovky poľských poľnohospodárov a odborárov, ako aj bývalý premiér Jaroslaw Kaczynski a predstavitelia jeho strany Právo a Spravodlivosť (PiS). TASR informuje podľa agentúry PAP.

Farmári protestujú proti zelenej dohode, ktorá má ekologicky transformovať poľnohospodárstvo. Protest zorganizovala farmárska časť odborového zväzu Solidarita. Slogan, ktorí účastníci pokrikovali, znie „Preč so zelenou dohodou“.

Piatkový protest proti Európskej zelenej dohode sa začal v centre mesta a skončiť má pred poľským Sejmom. Prítomnosť bývalého premiéra Kaczynského a jeho strany PiS môže byť považovaná za oportunistickú, keďže zelená dohoda bola schválená v dobe, kým vládla jeho strana, dodáva PAP. Kaczynski nedávno obvinil Európsku Komisiu (EK) zo schválenia tejto dohody a povedal, že jeho vláda proti návrhu márne protestovala. Strana PiS má však vlastného komisára pre poľnohospodárstvo, ktorý na zavedenie schémy dohliadal, uvádza PAP.

Viac..  Európska komisia schválila akvizíciu US Steel spoločnosťou Nippon Steel

(TASR)

O mam

Odporúčame pozrieť

Nemecký minister poľnohospodárstva chce rozšíriť štátnu pomoc pre farmárov v EÚ

Nemecký minister poľnohospodárstva Cem Özdemir chce rozšíriť štátnu pomoc pre poľnohospodárov v Európskej únii (EÚ). …

Consent choices