Katarína Roth Neveďalová, europoslankyňa /SMER-SD/. PHOTO: FB KRN.

Katarína Roth Neveďalová: Rešpekt a úcta

Včera sme vzdali úctu osloboditeľom na Slavíne. Prišlo nás veľa a spoločnou myšlienkou bol rešpekt voči histórii a závázok, že nezabudneme a nebudeme ohýbať fakty. Prišlo aj veľa zástupcov ambasád a tak stáli vedľa seba Američania aj Rusi. Lebo na Slavíne sa to patrí.

Dnes oslavujeme Deň Európy. V roku 1950 totiž v tento deň francúzsky minister zahraničných vecí s nemeckým menom – Robert Schuman napísal svoju deklaráciu, ktorej cieľom bolo zabrániť ďalšej vojne v Európe práve obchodnou a ekonomickou spoluprácou Nemecka, Francúzska a ďalších krajín. Vytvoril tak základ Európskeho združenia uhlia a ocele, ktoré sa postupne pretranformovalo až na Európsku úniu ako ju poznáme dnes. Schuman si možno ani nevedel predstaviť, že po 70 rokoch sa opäť musíme k myšlienke mieru vracať a presviedčať niektore štáty a politikov, že má veľkú cenu.

Viac..  P. Pavel: Rusko v Európe rozpútalo rovnako ničivú vojnu, akou bola druhá svetová

Ja som dnes v Lučenci, kde o chvíľu položíme kvety k pomníku ako úctu padlým. Pokračujeme potom spolu s kolegami zo SMER SD – Lučenec do Tomášoviec k ďalšiemu pomníku. Pretože nezabudame.
Zajtra sa teším na stretnutia v okrese Spišská Nivá Ves a Gelnica a cez víkend ma čakajú milované Kysuce. V sobotu budem na Zborove nad Bystricou a v nedeľu v Oščadnici a Ochodnici.

Teším sa na vás ! Ďakujeme, že ste s nami.

O red

Odporúčame pozrieť

Predvolebná diskusia s kandidátmi do Európskeho parlamentu

Tento týždeň sa v Bratislave konala predvolebná debata k voľbách do Európskeho parlamentu, ktorú organizoval …

Consent choices