Debata kandidátov na eurokomisárov

Hlavní kandidáti predstavili svoje ponuky na predsedníctvo Európskej komisie

Vo štvrtok popoludní sa v Európskom parlamente uskutočnila debata o Eurovízii medzi hlavnými kandidátmi na predsedu Európskej komisie.

Walter Baier (Rakúsko, Európska ľavica), Sandro Gozi (Taliansko, Renew Europe Now), Ursula von der Leyen (Nemecko, Európska ľudová strana), Terry Reintke (Nemecko, Európski zelení) a Nicolas Schmit (Luxembursko, Strana európskych socialistov) sa zúčastnili na diskusii organizovanej Európskou vysielacou úniou (EBU) v spolupráci s európskymi politickými stranami a Európskym parlamentom.

Debata sa zamerala na hospodárstvo a zamestnanosť, obranu a bezpečnosť, klímu a životné prostredie, demokraciu a líderstvo, migráciu a hranice a na inovácie a technológie.

Otázky kládli diváci v pléne, diváci, ktorí sa zúčastnili podujatí organizovaných styčnými kanceláriami Parlamentu v členských štátoch EÚ prostredníctvom sociálnych médií a dvaja moderátori. Kandidáti čelili aj individuálnym otázkam zo strany moderátorov v rámci takzvaných „Spotlight“segmentoch (Pod reflektorom).

Viac..  Eurokomisia zriadila Úrad pre umelú inteligenciu, posilní postavenie EÚ

Debatu si môžete opäť pozrieť v Multimediálnom centre Parlamentu a na webovej stránke EBU.

O mam

Odporúčame pozrieť

komisia

UŽ DNES: veľká debata piatich kandidátov na post šéfa eurokomisie

Hlavné témy, ktorými žije v súčasnosti Európa, budú vo štvrtok popoludní súčasťou predvolebnej debaty piatich …

Consent choices