volby
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Európske športové hviezdy povzbudzujú občanov, aby hlasovali v eurovoľbách

Futbalisti, futbalové kluby, tenisové turnaje a paralympionici sa zapojili do kampane EÚ #využisvojhlas pred voľbami do Európskeho parlamentu 6. – 9. júna.

Popredné futbalistky vrátane kapitánky belgických Red Flames (Červené plamene) Tessy Wullaert, Anny Johanning z nemeckej reprezentácie a Fínky Sanni Franssi, sa medzi inými hviezdami ženskej hry zapojili do futbalovej kampane #využisvojhlas. Podobná iniciatíva sa pripravuje aj v mužskej hre v kontexte sobotňajšieho finále Ligy majstrov a veľké európske kluby vrátane nemeckého majstra Bayer Leverkusen, víťaza Európskej ligy Atalanta, FC Bayern Mníchov, AC Miláno a SSC Neapol už využili alebo sa chystajú využiť svoje platformy na povzbudenie občanov k voľbám.

25.mája zorganizoval v Bruseli belgický futbalový reprezentant Amadou Onana mini turnaj pre 16 až 18-ročných s cieľom povzbudiť ich, aby išli prvýkrát voliť. Na pretekoch 20km v Bruseli 26. mája bežalo 1 300 zamestnancov európskych inštitúcií pod heslom „Beh za Európu“. Informačný stánok o nadchádzajúcich voľbách bol aj v cieli pretekov.

Viac..  Ivan Štefanec: Slovensko si zaslúži európsku cestu

Tenisový turnaj Internationaux de Strasbourg Ženskej tenisovej asociácie (WTA), ktorý sa konal 18.-25. mája, vyvesil transparent kampane #využisvojhlas a hostil informačný stánok vo svojich priestoroch. Bronzová talianska paralympijská medailistka v triatlone Veronika Yoko mala počas Milánskeho týždňa módy na sebe šatku kampane #využisvojhlas.

O mam

Odporúčame pozrieť

Martin Hojsík: Výsledok volieb je potešujúci, no nie je čas na veľké oslavy. VIDEO

Výsledok volieb je potešujúci, no nie je čas na veľké oslavy. Od zajtra sa začínajú …

Consent choices