Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: © European Union 2023 - Source : EP

Ivan Štefanec: Radosť z víťazstva Európskej ľudovej strany kazí vzostup krajnej pravice

Európska ľudová strana obhájila víťazstvo vo voľbách do Európskeho parlamentu na celoeurópskej úrovni. Svoj počet získaných mandátov, na rozdiel od európskych socialistov, liberálov, či zelených, ešte mierne navýšila. Súčasný europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) hodnotí celoeurópsky výsledok volieb ako potvrdenie správnej cesty po ktorej Európska ľudová strana kráča, keďže odmieta krajnú pravicu aj ľavicu a prikláňa sa k miernemu presadzovaniu zelených opatrení ku ktorým však podľa Ivana Štefanca pristupuje racionálne a s ohľadom na ekonomiky jednotlivých členských štátov EÚ.

„Výsledky slovenských eurovolieb sú iné ako tie celoeurópske. Víťazstvo a obhajobu vedúceho postavenia Európskej ľudovej strany hodnotím veľmi pozitívne. Práve dôraz na racionalitu v ekonomických záležitostiach, odmietanie extrémizmu na pravej, či ľavej strane a jasný postoj k Ukrajine sú cestou po ktorej si praje ísť väčšina voličov v Európskej únii. Za negatívum však hodnotím nárast počtu hlasov krajnej pravice. Radosť z víťazstva Európskej ľudovej strany tak kazí vzostup krajnej pravice. Ak sa politici z relevantných politických zoskupení nezačnú naplno venovať problémom, ktoré trápia bežných ľudí voliacich extrémistov, sila krajnej pravice bude naďalej rásť, napriek tomu, že tieto strany nedokážu prinášať reálne riešenia,“ povedal líder slovenských europoslancov Európskej ľudovej strany Ivan Štefanec.

Viac..  Ivan Štefanec: Zrušenie RTVS poškodí aj dobré meno Slovenska v zahraničí

O mam

Odporúčame pozrieť

Stefanec

Ivan Štefanec: Súčasné Rusko je teroristický štát

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) podporuje vyhlásenie predsedu …

Consent choices