Dámy a páni, voči našim pracujúcim si v nadnárodných korporáciách dovoľujú to, čo by si v domácej krajine nedovolili ani len vysloviť v súkromí. Po týždňoch intenzívnych rokovaní sa mi podaril zásadný prelom – zmobilizoval som skupinu europoslancov z Rakúska, Talianska a Belgicka, aby sme spoločne klepli po prstoch západoeurópskym finančným gigantom, ktorí na Slovensku uplatňujú čistý neokolonializmus a dvojitý meter.
Šéfom bánk posielame tvrdý, nekompromisný list v ich rodných jazykoch. Odkazujeme im jasne: Spoločné pravidlá európskeho trhu musia platiť nielen pre vaše gigantické zisky, ale aj pre férové platy našich ľudí!
Slovenské dcéry nadnárodných bánk už niekoľko rokov drzo odmietajú vyjednávať o sektorovej kolektívnej zmluve. Odmietajú presunúť hoci len zlomok z tých zarobených miliárd do férových platov a dôstojných podmienok pre ľudí, ktorí tie hodnoty reálne vytvárajú.
Preto považujem za obrovský úspech, že list na obranu slovenských zamestnancov podpísali práve ľavicoví europoslanci z krajín, kde tieto materské banky sídlia. Nie my na Slovensku, ale ich vlastní domáci poslanci im teraz odkazujú, že ich prístup popiera ich vlastné deklarované hodnoty a je absolútne neakceptovateľný!
Tento výsledok je jasným dôkazom, že v Európskom parlamente nesedím so založenými rukami. Ukazujem, že aj na pôde Bruselu a Štrasburgu sa dá reálne, tvrdo a účinne bojovať za záujmy slovenských pracujúcich a ich rodín. Slováci nie sú lacná pracovná sila pre západné korporácie a ja urobím všetko pre to, aby to tieto finančné kolosy konečne pochopili.
Branislav Ondruš, europoslanec /HLAS-SD/.
Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE.
EuropskeNoviny.sk