Zmeňte fungovanie Európskej únie! Zapojte sa do online návrhov

online diskusia
PHOTO: Flickr.

Začal sa mesiac online diskusií! Môžete sa zapojiť do online diskusií s kompetentnými úradmi v EÚ napríklad o pracovných miestach, bankách, sociálnych právach a elektronickom obchode. Jednotlivci, organizácie a tvorcovia politík si budú navzájom vymieňať idey, ktoré by mohli zmeniť Európu. Európska únia totiž organizuje až do 23. októbra 2013 rozsiahlu celoeurópsku online diskusiu. Chce si tak vypočuť názory ľudí zo všetkých krajín únie. Práve Vy tak môžete zmeniť budúcnosť jednotného trhu!

Mesiac jednotného trhu sa uskutoční online v 24 jazykoch počas štyroch po sebe nasledujúcich týždňov. Každý z nich bude zameraný na inú politickú tému:

  • Zamestnanosť (23.až 25. septembra): Ako si nájsť prácu, založiť podnik alebo získať uznanie kvalifikácie v Európe?
  • Sociálne práva (30. septembra až 2. októbra): Práva sociálnej ochrany na jednotnom trhu EÚ, dôchodky, zdravotná starostlivosť, verejné služby
  • Banky (7. až 9. októbra): Ochrana vkladov, prevencia ďalšej finančnej kríze a zabezpečenie toho, že banky investujú do reálnej ekonomiky na podporu rastu
  • Elektronický obchod (14. až 16. októbra): Online predaj výrobkov, nákup výrobkov a ich dodanie do inej krajiny, ochrana osobných údajov na stránkach sociálnych sietí.

Mesiac jednotného trhu ponúka jedinečnú príležitosť pre európskych „online občanov“, aby pripomienkovali, komentovali a vylepšovali politiky a stratégie Komisie. Pre účastníkov budú pripravené viaceré spôsoby interakcie s tvorcami politík:

  • navrhovanie politických ideí na zlepšenie jednotného trhu;
  • hlasovanie a pripomienkovanie politických ideí predložených inými účastníkmi;
  • kladenie otázok expertom EÚ, poslancom EP a iným bruselským osobnostiam prostredníctvom živého videochatov.
Viac..  Komisia zavádza plány na získanie európskeho diplomu

Príspevky je možné predkladať prostredníctvom online platformy.Zainteresované strany a jednotlivci už preložili viac ako 300 príspevkov: zavedenie profesiových preukazov mobility pre zdravotné sestry, iniciatíva na zvýšenie finančnej gramotnosti mladých ľudí atď.

O týchto ideách už môžete hlasovať. Okrem toho budete každý týždeň môcť diskutovať o rozličných témach. Nezávislí moderátori diskusií pripravia ich závery, ktoré takisto zverejníme. Jej cieľom je pomôcť pri formulácii právnych predpisov EÚ zajtrajška.

 

O red

Odporúčame pozrieť

EÚ pripravuje nový balík sankcií voči Rusku

Európska únia pripravuje 14. balík sankcií voči Rusku za jeho pokračujúcu agresiu proti Ukrajine. Informovala …

Consent choices