Európske hlavné mesto inovácie: Slovensko bez zástupcu

barcelona
Barcelona, Španielsko. PHOTO: Flickr.

Barcelona (Španielsko), Espoo (Fínsko), Grenoble (Francúzsko), Groningen (Holandsko), Malaga (Španielsko), Paríž (Francúzsko). Toto je šesť európskych miest, ktoré postúpili do užšieho výberu a zabojujú o titul „Hlavné mesto inovácií“. Víťaz získa 500 000 €! Vyberie ho tím nezávislých odborníkov a finančné prostriedky bude musieť mesto použiť na inovácie, ktoré prinesú jeho obyvateľom lepšie vzdelávanie, prípadne ich viac zblíži.

Máire Geoghegan-Quinnová, komisárka pre výskum, inovácie a vedu: „Záujem o túto súťaž bola obdivuhodná. Hlavným mestom inovácií chcelo byť 58 európskych miest, čo dokazuje, že o projekt je veľký záujem. Aj keď vyhrať môže len jeden, jednotlivé mestá sa tými druhými môžu inšpirovať.“

Súťaž o európske hlavné mesto inovácií (ICapital Award) vznikla za účelom podporovať inovácie a vytvoriť sieť moderných miest, od ktorých sa môžu tie ostatné inšpirovať. Inovácie ako také sú zásadné pre hospodársky rast a konkurencieschopnosť podnikov. Sú aj súčasťou a zároveň jadrom stratégie EÚ Európa 2020. Až dve tretiny obyvateľov Únie žijú totiž v mestských oblastiach.

Viac..  Prezident Európskej rady pre inovácie sa stretol s inovačnou špičkou Slovenska

O red

Odporúčame pozrieť

Komisia uverejňuje správu o stave Schengenu s prioritami na nasledujúci rok

Komisia predstavila správu o stave Schengenu za uplynulý rok, ktorá zároveň stanovuje nové priority na nasledujúci …

Consent choices