mikolášik
Miroslav Mikolášik, europoslanec. PHOTO: © European Union 2014

Europoslanec Mikolášik: Neželám si žiadnu eutanáziu, pretože bolesť aj vážne chorého sa dá tíšiť

mikolášik
Miroslav Mikolášik, europoslanec. PHOTO: © European Union 2014

Do volieb do Európskeho parlamentu nám ostávajú necelé dva mesiace.  Ako sa na tieto voľby pripravujete?

– Na voľby sa pripravujem tak, ako to zvyknem robiť. Chodím za voličmi, za mladými, starými, podnikateľmi a starostami. Je normálne, že občanom treba stále vysvetľovať prečo je pre nich dôležité, aby si zvolili svoju spoločnú európsku budúcnosť. V novom programovacom období dá Európska únia pre Slovensko až 14 miliárd EUR. Želám si, aby sme tieto prostriedky použili pre zamestnanosť a mladí nemuseli cestovať za prácou do zahraničia.

Prečo by ľudia mali voliť pravé Vás?

– Pre jasnú konzistenciu mojich názorov. Od začiatku obhajujem určité princípy, ktoré sú nediskutovateľné. To znamená, že rodina je zložená z muža a ženy,  a že ľudský život existuje od počatia až po smrť. Neželám si žiadnu eutanáziu, pretože bolesť aj vážne chorého sa dá tíšiť.

Čo ste vo Vašej doterajšej kariére europoslanca spravili pre Slovensko?  

– Vybavil som, že Výbor pre regionálny rozvoj udelil Slovensku výnimku, ktorá umožní čerpať eurofondy z programovacieho obdobia 2007-2013 o rok dlhšie. To znamená, že stovky miliónov prídu pre Slovákov navyše. Vnímam to ako moje veľké víťazstvo.

Viac..  Europoslanec Martin Hojsík reaguje na prípadné odvolávanie Ľuboša Blahu

Ako to vidíte s Vašimi šancami na zvolenie?

– KDH ako prvá strana ustanovila poradie svojich kandidátov pre voľby do Európskeho parlamentu. V tajnom hlasovaní som bol zvolený na druhé miesto za Annou Záborskou. V doterajšej histórii malo KDH najmenej dva mandáty. Verím, že ľudia prídu voliť a ja sa budem môcť uchádzať o ich hlasy.

Ďakujeme za rozhovor, na otázky spravodajského portálu EuropskeNoviny.sk odpovedal europoslanec Miroslav Mikolášik.

O mpp

Odporúčame pozrieť

Martin Hojsík: Už dávnejšie som sa rozhodol, že nebudem kandidovať do NR SR, ale budem sa uchádzať o dôveru v eurovoľbách

Už dávnejšie som sa rozhodol, že nebudem kandidovať vo voľbách do NR SR, ale budem …

Consent choices