Putin prišiel neskoro, zmeškal Angelu Merkel i Berlusconiho

putin
Vladimír Putin, ruský prezident. PHOTO: Flickr.

MILÁNO – Ruský prezident Vladimir Putin prišiel na slávnostnú večeru v Miláne neskoro. Dostavil sa až počas prípitku predsedu Európskej rady pred svetovými lídrami. Nemecká kancelárka Angela Merkel, s ktorou sa mal Putin stretnúť, tak musela pár hodín počkať.

Ruský prezident Vladimir Putin začal svoju účasť na dvojdňovom summite európskych a ázijských lídrov (ASEM) v talianskom Miláne neskorým príchodom a zmeškaním stretnutia s nemeckou kancelárkou Angelou Merkel.

Putin sa totiž zdržal v Srbsku, kde na jeho počesť usporiadali veľkolepý program. Prezident navyše narušil oficiálny program, keď na následnú slávnostnú večeru s viac ako päťdesiatkou prítomných lídrov prišiel až v momente, keď stály predseda Európskej rady Herman Van Rompuy prednášal slávnostný prípitok.

Neželaný Putin

Stretnutie s Merkel sa nakoniec konalo po večeri a teda so štvorhodinovým posunom. Okrem nej však ruský líder nechal čakať aj svojho dávneho priateľa, odsúdeného talianskeho expremiéra Silvia Berlusconiho. Rodák z Milána si kvôli nemu od súdu dokonca vymohol súdne povolenie na strávenie noci mimo domáceho väzenia.

Viac..  Členským štátom EÚ sa nepodarilo zakázať glyfosát, strana Zelení/EFA protestuje

Milánsky summit je pritom pre Putina príležitosťou sa po dlhých mesiacoch stretnúť s lídrami západných krajín, ktoré ho pre dianie na Ukrajine považujú za neželanú osobu. Podľa očakávania sa v piatok stretne aj so svojím ukrajinským náprotivkom Petrom Porošenkom.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Odporúčame pozrieť

Putin: Rusko nemá s európskou spoločnosťou žiadny konflikt

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol v piatok v príhovore na kultúrnom fóre v Petrohrade, že …

Consent choices