Čelný predstaviteľ slovenských odborárov sa stretol s predsedom Európskeho parlamentu

Čelný predstaviteľ slovenských odborárov sa stretol s predsedom Európskeho parlamentu
Martin Schulz a Jozef Kollár

Nadácia Hansa Boklera a Inštitút pre sociálne pohyby v spolupráci s Nemeckým odborovým zväzom (DGB) usporiadali v dňoch 20. až 22. novembra 2014 v nemeckom Düsseldorfe konferenciu s názvom „Sociálna Európa“. Stretnutia predstaviteľov akademickej, vedeckej, odbornej, odborárskej a politickej sféry sa zúčastnil prezident KOZ SR Jozef Kollár, ktorý sa pri tejto príležitosti stretol aj s predsedom Európskeho parlamentu Martinom Schulzom. Spolu diskutovali o problematických otázkach slovenskej i európskej politiky.

 

Konferencia o sociálnej Európe bola venovaná zabezpečeniu mieru v Európe.

“Ten je spojený s rozvojom vnútorne diferencovaného sociálneho modelu, v rámci ktorého zohrávajú podstatné roly sociálni partneri, zamestnávatelia a odborové zväzy. Európa by viac mala podporovať nízkopríjmové skupiny obyvateľstva, aby im ostávalo viac na výplatných páskach, a zároveň do tejto rodiny prijala aj ďalšie krajiny mimo EÚ”, hovorí Kollár.

Viac..  SR bude mať vo frakcii EPP iba jednu europoslankyňu, je ňou Miriam Lexmann

Dvadsiate piate výročie historických zmien je dôvodom pre prácu na procese európskej integrácie, na rozvoji koncepcie Európy a sociálnej demokracie.

O Miroslav Hajnoš

Odporúčame pozrieť

Sulik

Richard Sulík: Schulzove výroky sú vrcholom arogancie

Európsku úniu nenahlodávajú len euroskepticici, ktorých cieľom je vystúpenie členských štátov. Rovnaký účinok má aj …

Consent choices