charlie hebdo

Uniklo video zo zásahu v Paríži, elitné jednotky rozstrieľali teroristu

SANÁ/PARÍŽ – Náboženský predstaviteľ odnože teroristickej siete Al-Káida v Jemene na videozázname zverejnenom v piatok varoval, že Francúzsko sa stane terčom ďalších útokov islamistov. K jemenskej Al-Káide sa hlásili bratia Kouachiovci, ktorí v stredu v parížskej redakcii časopisu Charlie Hebdo postrieľali 12 ľudí.

Agentúra DPA uviedla, že po zlikvidovaní trojice teroristov na dvoch miestach v oblasti Paríža teraz vyšetrovatelia pátrajú po ďalších osobách, ktoré mohli s útočníkmi spolupracovať.

„V policajnej väzbe je momentálne päť ľudí,“povedal prokurátor François Molins v piatok neskoro večer. Agentúra AP s odvolaním sa na Molinsa napísala, že medzi dotyčnými sú príbuzní troch teroristov. Zadržaní boli predbežne obvinení.

Nebezpečná priateľka

Priateľku muža, ktorý držal rukojemníkov v predajni kóšer potravín, zatiaľ nechytili. Podľa niektorých správ je Hayat Boumeddiene ozbrojená a je nebezpečná.

Polícia v piatok usmrtila páchateľov atentátu na Charlie Hebdo, bratov Chérifa a Saida Kouachiovcov, ktorí sa po dlhom prenasledovaní políciou ukryli v tlačiarni v obci Dammartin-en-Goële, ležiacej asi 40 kilometrov severovýchodne od Paríža.

UNIKLO VIDEO

Video zo zásahu polície v obchode s kóšer potravinami. Upozorňujeme, že video nie je vhodné pre maloletých a slabšie povahy.

ZDROJ: StewieBolisᴴᴰ/youtube.com

Nebudete v bezpečí

Takmer v tej istej chvíli policajti zlikvidovali aj Amedyho Coulibalyho, ktorý v piatok vnikol do predajne kóšer potravín na východe francúzskej metropoly, štyroch ľudí pri tom pripravil o život a ďalších 17 zadržiaval.

O úkryte bratov Kouachiových informoval políciu údajne zamestnanec tlačiarne, ktorý sa ukryl na druhom poschodí budovy pod umývadlom. Útočníci zajali ako rukojemníka vedúceho tlačiarne, neskôr ho ale prepustili, napísala agentúra DPA.

Viac..  Štáty EÚ sa zhodi na pozícii k ratifikácii Dohovoru o násilí a obťažovaní

„Nebudete v bezpečí, ak budete bojovať proti Alláhovi, jeho poslom a jeho stúpencom,“ varoval vo svojom prejave vysoký náboženský predstaviteľ Al-Káidy v Jemene Harís bin Ghasí Nazarí na videu na internetu. K parížskym útokom sa ale v mene Al-Káidy neprihlásil.

OBETE SI UCTIL AJ EURÓPSKY PARLAMENT

Vo štvrtok 8. decembra predpoludním si Európsky parlament minútou ticha uctil obete stredajšieho smrteľného útoku na francúzsky satirický týždenník Charlie Hebdo, pri ktorom prišlo o život 12 ľudí. Pred budovou Parlamentu sa zhromaždili nielen poslanci, ale aj jeho zamestnanci a verejnosť. “Tak ako vy, tak ako my všetci, aj ja som Charlie, povedal počas svojho príhovoru pred minútou ticha predseda Parlamentu Martin Schulz.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Odporúčame pozrieť

zeny

Parížska radnica zamestnávala na vysokých postoch priveľa žien, od štátu preto dostala pokutu

Parížska radnica dostala pokutu 90-tisíc eur za to, že v roku 2018 vo vysokých pozíciách …

Consent choices