Putin má problémy s chrbtom, lieči ho rakúsky ortopéd

putin
Vladimír Putin, ruský prezident. PHOTO: Flickr.

MOSKVA, VIEDEŇ – Ruský prezident Vladimir Putin, ktorého dlhšia neprítomnosť na verejnosti už vyvolala rad špekulácií aj žartovných poznámok. Údajne trpí bolesťami chrbta. Napísal to v nedeľu rakúsky denník Kurier, podľa ktorého sa na šéfa Kremľa prišiel pozrieť viedenský ortopéd.

Kuriér na svojom webe tvrdí, že sa v nedeľu z nemenovaných zdrojov dozvedel, že ruský prezident má problémy s chrbtom. Pomôcť sa mu snaží rakúsky lekár, ktorý kvôli tomu odletel do Moskvy.

Prevrat v Kremli

Ruský prezident sa na verejnosti neukázal od 5. marca. Jeho „zmiznutie“ sprevádza vlna špekulácií o tom, čo s ním je. Podľa niektorých trpí rakovinou, podľa iných je po mŕtvici, ďalší si myslia, že už nie je medzi živými.

Objavili sa aj názory, že v Kremli možno došlo k prevratu a Putin sedí v cele. Zaujímavá je aj verzia, ktorá hovorí o tom, že sa prezidentovi narodila vo Švajčiarku dcéra.

Stretnutie s prezidentom

Podľa informácii televízie Dožď Putin odpočíva v svojej rezidencii na Valdaji v Novgorodskej oblasti severozápadne od Moskvy. Lieči si vraj chrípku. Kremeľ pritom potvrdil, že v pondelok čaká prezidenta stretnutie s kyrgyzským prezidentom Almazbekom Atambajevom v Petrohrade.

Viac..  EÚ a sociálni partneri sa zaväzujú posilniť sociálny dialóg s cieľom riešiť výzvy v oblasti práce

Aj toto stretnutie ale vyvoláva podľa ruských blogerov otázniky. Pokusy novinárov akreditovať sa sú podľa blogera Rustěma Adagamova neúspešné. Putinov hovorca Dmitrij Peskov správy o zastavení akreditácie potvrdil, povedal ale, že kto sa stihol registrovať, bude mať na rusko-kyrgyzský summit prístup.

Únava žurnalistov

Na dotaz rozhlasovej stanice Echo Moskvy ohľadom Putinovho pracovného programu Peskov odpovedal: „Stretnutia nezrušil, nie vždy sú ale verejné.“ Doterajšie fámy poprel a označil ich za dôsledok jarnej únavy žurnalistov. „Bez komentára. Táto téma skončila,“ povedal podľa agentúry Interfax Peskov k ďalším špekuláciám ohľadom zdravia šesťdesiatdvaročného Putina.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Odporúčame pozrieť

Európska zdravotná únia je lepšie pripravená na boj proti ohrozeniam zdravia

Podľa nedávnych prieskumov Eurobarometra[1] patrí zdravie medzi hlavné priority európskych občanov. Dve nové správy, ktoré boli …

Consent choices