štefanec
Ivan Štefanec, europoslanec. PHOTO: redakcia/red.

Ivan Štefanec: Fotografovanie budov a pamiatok bude naďalej slobodné

Európsky parlament odstránil sporný dodatok zo Smernice o autorských právach, ktorý vyvolal diskusiu o tom, či je možné slobodne zhotovovať a šíriť fotografie a videozáznamy budov a pamiatok bez súhlasu majiteľa, alebo autora.

Za jeho odstránenie hlasoval aj slovenský europoslanec Ivan Štefanec (Európska ľudová stran). Štefanec sa ako člen Výboru pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa angažuje v oblasti digitalizácie a digitálnych práv.

„Som rád, že sa nám podarilo zo Smernice odstrániť rozporuplnú formuláciu. Verejnosť ju interpretovala tak, že na každú dovolenkovú fotografiu, ktorá bude umiestnená na sociálnych sieťach, či blogoch, bude potrebné získať súhlas od majiteľov, či autorov stavieb, ktoré sú na nej zachytené.  Cieľom činnosti Európskeho parlamentu nie je brániť rozvoju nových komunikačných technológií a šíreniu informácií, ale naopak ich uľahčovať a hľadať kompromis s nutnosťou ochraňovať autorské práva “ povedal Štefanec.

Viac..  Ivan Štefanec: Obrovský úspech slovenskej firmy na európskej úrovni

Podľa slovenského europoslanca je úprava tiež dôkazom toho, že Európsky parlament flexibilne reaguje na požiadavky a pripomienky občanov.

O ram

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Digitálne produkty budú bezpečnejšie

Európsky parlament chce presadiť nový zákon o kybernetickej odolnosti. Mohlo by sa tak stať začiatkom …

Consent choices