Nové eurofondy pre Bratislavu a Viedeň: Postavia sa lávky pre cyklistov ponad Moravu

Minulý týždeň schválila Európska komisia program spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko pre programové obdobie 2014 – 2020. Na príprave projektu sa podieľal aj Bratislavský samosprávny kraj. Jedným z plánovaných projektov z tohto balíka budú aj cyklolávky ponad rieku Moravu, ktoré spoja Záhorie s Rakúskom. Z Bruselu tak kraj spolu s partnermi získal vyše 75 miliónov eur.

„Bratislavská župa v rámci tohto programu pripravuje projekty na ochranu a rozvoj kultúrneho dedičstva, napríklad kultúrno-kreatívne oživenie tradícií vo vynovených priestoroch v Malokarpatskom osvetovom stredisku v Modre. Veľkým projektom budú aj cyklolávky ponad Moravu, ktoré posilnia nielen cykloturistiku, ale aj cyklodopravu,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Európska komisia dňa 28.7.2015 schválila pre programové obdobie 2014 – 2020 program spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko. Program spolupráce nadväzuje na Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko realizovaný v rámci programového obdobia 2007 – 2013. Na príprave programu Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko sa aktívne podieľal aj Bratislavský samosprávny kraj. Programovú oblasť tvoria rakúske spolkové krajiny Viedeň, Dolné Rakúsko, Burgenland a na slovenskej strane Bratislavský a Trnavský samosprávny kraj.

Viac..  Robert Hajšel: Presadili sme fond, vďaka ktorému pôjdu miliardy eur na nové technológie v EÚ

Z regionálnych fondov Európskej únie je pre tento program vyčlenených vyše 75 miliónov eur a spolu s vnútroštátnym spolufinancovaním bude k dispozícii viac ako 89 miliónov eur určených na podporu spolupráce v tomto mestskom pohraničnom regióne.

„Budeme sa zameriavať na pokračovanie témy Morava, Moravské luhy, čiže na budovanie drobných prístavísk na to, aby sme zatraktívnili tento priestor. Budeme pracovať na projekte okolo Rudavy ako významného centra cestovného ruchu v tejto oblasti. Budú to ale aj projekty zamerané na podporu udržateľnej dopravy, čo je vlastne cyklodoprava,“ uzavrela Barbora Lukáčová riaditeľka Odboru stratégie územného rozvoja riadenia projektov v BSK.

O red

Odporúčame pozrieť

R. Raši: Krajiny EÚ chcú o jeden rok predĺžiť zúčtovanie starších eurofondov

Krajiny EÚ chcú o rok predĺžiť zúčtovacie obdobie pre vyplatené eurofondy z predošlého programového obdobia. …

Consent choices