Chorvátsko zatvorilo väčšinu hraničných priechodov so Srbskom

ZÁHREB/ĽUBLANA/BRUSEL – Do Chorvátska za dva dni dorazilo viac ako 11 tisíc utečencov. Krajina pre migrantov uzatvorila sedem z ôsmich hraničných priechodov. Utečencov napriek tomu stále pribúda. Do Chorvátska prichádzajú peši cez okolité polia. Situáciu sledujeme v ONLINE reportáži.

Do Chorvátska neustále prichádzajú ďalší utečenci. Úrady očakávajú, že nasledujúcich dvoch týždňoch by do krajiny mohlo doraziť až 20 tisíc migrantov.

V horúčavách nebol k dispozícii dostatok vody, jedla, tieňa a toaliet. Časť utečencov preto po niekoľkohodinovom čakania na sľubované vlaky vyrazila zo stanice peši ďalej po koľajniciach alebo cez pole. Nezabránili im v tom ani posilnené policajné hliadky.

Tiež pri autobusoch, ktoré majú migrantov odvážať do prijímacich táborov na rôznych miestach Chorvátska, panovala napätá atmosféra.

Viac..  Miriam Lexmann: 6 miliónov! Taký je konzervatívny odhad historikov o ľuďoch násilne deportovaných sovietskym totalitným režimom.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Odporúčame pozrieť

Bilčík vycestoval do Čiernej Hory a Srbska. Bude hodnotiť pokrok v rozširovaní EÚ

Slovenský europoslanec Vladimír Bilčík vycestoval na 5-dňovú návštevu Čiernej Hory a Srbska. Krajiny západného Balkánu, …

Consent choices