Benzín bude opäť lacnejší, v zime poklesnú ceny na minimum

Tankovanie na čerpacích staniciach môže pred zimou zlacnieť. Ceny pohonných látok dosahujú niekoľkoročné rekordy a mohli by sa tak dostať na svoje minimá. Slovenskí motoristi tak budú môcť tankovať viac za menej peňazí.

Pohonné hmoty by Slováci mali pred zimou kupovať lacnejšie ako v týchto dňoch. Analytici odhadujú, že benzíny by ešte v novembri mohli atakovať hodnotu 1,10 za liter. Nafta sa možno dostane pod úroveň eura.

Dôvodom je fakt, že na svetových trhoch je prebytok pohonných látok a cenu ropy zase tlačí nadol rastúci kurz amerického dolára.

„Cena ropy je v súčasnosti na relatívne nízkych úrovniach, preto v porovnaní s nedávnou minulosťou tankujeme výrazne lacnejšie. Z dlhodobého hľadiska sa ale nachádzame na horných cenových poschodiach,“ uviedol analytik portálu natankuj.sk Tomáš Novotný.

Viac..  Eugen Jurzyca: Vyradenie 10% najstarších automobilov z ciest by bolo efektívnejšie ako plošne sprísňovať emisné normy

V susednom Rakúsku majú už dnes ceny, ktoré na Slovensku ešte ani neboli.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

benzin

Ropa zažila kolaps, aký nikto nepamätá. Motoristi po celom svete tankujú za menej

SLOVENSKO/SVET / Ropa tento týždeň zažila kolaps, aký nikto nepamätá. Dodávatelia dokonca platili odberateľom a čierne …

Consent choices