Európa sa dohodla s Afrikou na riešení migračnej krízy

VALLETA – Lídri Európskej únie uzavreli dohodu s Etiópiou, ktorá má obom stranám pomôcť pri riešení migračnej krízy a v boji proti pašovaniu ľudí. Dohodu podpísali zástupcovia oboch strán na oficiálnom summite Európskej únie a Afriky na Malte.

V rámci summitu sa predstavitelia oboch kontinentov snažia hľadať spôsoby, ako zastaviť bezprecedentný prílev migrantov prichádzajúcich do Európy.

„Počet ľudí v pohybe nebol nikdy taký veľký. Afrika a Európa čelí tlaku,“ uviedol predseda unijných summitov Donald Tusk.

Núdzový fond

V súvislosti s dohodou bude mať Etiópia prístup k núdzovému trustovému fondu, ktorý zriadila EÚ pre africké krajiny, aby im tak pomohla lepšie sa vyrovnať s migráciou. Zo svojho rozpočtu naň prispela 1,8 miliardami eur.

Viac..  EÚ a Kanada nadviazali digitálne partnerstvo a ukončili rokovania o pridružení k programu Horizont Európa

Práve Etiópia je pomerne dôležitým miestom pre ľudí, ktorí sa z Afriky snažia dostať ďalej do Európy. V tejto východoafrickej krajine momentálne prebýva vyše 700 tisíc migrantov, ktorí tam utiekli z iných štátov.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk/Richard Juriš.

O dac

Odporúčame pozrieť

Slovenskí mlynári: Nastal čas, aby EK zabezpečila humanitárne koridory obilia a múky z Ukrajiny do Afriky

Neuzavretie obilnej dohody medzi Ukrajinou, Ruskom a ich mediačnými partnermi z Turecka a OSN môže spôsobiť v Afrike humanitárnu …

Consent choices