Poľsku hrozia pre znečisťovanie ovzdušia Európskym súdnym dvorom

Regióny okolo Krakova sú zaradené na tretiu priečku najznečistenejších miest v Európe. Poľsko predbehlo Belgicko a Bulharsko, ktoré kvôli nedodržaniu limitov jemných častíc vo vzduchu pôjdu pred Európsky súdny dvor.

Andrzej Gula patrí medzi ľudí, ktorí už dva roky bojujú o zlepšenie kvality ovzdušia vo svojom regióne. V roku 2013 podpísalo jeho petíciu vyše 17 tisíc ľudí. Na jej propagáciu využíva nátlakovú formu, ktorá podľa neho funguje. Sú to kontroverzné maľby, ale aj akcie na verejnosti.

„V nasledujúcich troch rokoch sa preinvestuje 220 miliónov złotych. Chceme, aby sa v Krakove vyradilo 25 tisíc vykurovacích systémov na báze uhlia, „ hovorí Witold Śmialek, poradca pre kvalitu ovzdušia, ktorý si dal za cieľ skoncovať so smogom v Krakove.

Viac..  70 % leteckých palív na letiskách EÚ bude musieť byť do roku 2050 ekologických

Miera znečistenia ovzdušia sa stanovuje v Bruseli. Poslanci Európskeho parlamentu odhlasovali zníženie najvyššej možnej miery pre šesť hlavných látok, ktoré znečisťujú ovzdušie na roky 2020 – 2030. Až 400 tisíc ľudí v Európe zažíva zníženie kvality života kvôli horšej kvalite vzduchu,“ hovorí Julie Girling z Európskej skupiny konzervatívcov a liberálov.

Viac sa dozviete v priloženom videu:

O vik

Odporúčame pozrieť

Poľsko reaguje na kroky Ukrajiny, zastavilo pre ňu dodávky zbraní

Poľsko zastavilo dodávky svojich zbraní Ukrajine, oznámil v stredu premiér Mateusz Morawiecki. K tomuto kroku …

Consent choices