Rakúsko odmietlo vstup migrantom, prichádzali s falošnými identitami

VIEDEŇ – Rakúska polícia za posledné štyri dni zabránila na hranici so Slovinskom vstupu niekoľkým stovkám migrantov. Dôvodom bolo predstieranie falošného štátneho občianstva, uviedol hovorca korutánskej polície Rainer Dionisio.

Podľa tlačovej agentúry STA poslali Rakúšania od soboty do utorňajšieho dopoludnia zo spoločnej hranice so Slovinskom späť prinajmenšom 413 ľudí. Rakúsko presný počet osôb neupresnilo.

Odmietnutie

Uviedlo ale, že približne 70 migrantov, ktorých polícia odmietla v sobotu do krajiny vpustiť neďaleko Villachu, sa v pondelok o prekročenie hranice pod falošnou identitou znovu pokúsilo na inom mieste spoločnej hranice.

„Pri rozhovore s tlmočníkom sa ukázalo, že z veľkej časti pochádzajú z iných krajín, než udali v Slovinsku,“ uviedol Dionisio, ktorého citovala agentúra APA. Podľa slovinskej agentúry STA ide u väčšiny vrátených migrantov o Maročanov a Iráncov, ktorí predstierajú, že pochádzajú zo Sýrie či Iraku.

Viac..  Poslanci Európskeho parlamentu vyzvali na dôslednejšie uplatňovanie práv detí

Jazykové testy

Rakúsko od sobotu na svojich južných hraniciach sprísnilo kontroly, ktorých súčasťou sú aj jazykové testy. Na základe používaného dialektu či písomných znalostí sú tlmočníci schopní odhaliť pôvod utečenca.

Počet ľudí, ktorým Rakúsko na hranici odmietlo povoliť vstup do krajiny, je podľa agentúry APA v posledných niekoľkých dňoch „neobvykle vysoký“.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Minister Blanár vo Viedni: Rakúsko je pre nás viac než sused

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár rokoval vo Viedni so spolkovým …

Consent choices