Islamský štát vyzval svojich stúpencov, aby spáchali atentáty v Nemecku

BERLÍN – Radikálna organizácia Islamský štát na internete zverejnila obrázky, na ktorých vyzýva svojich stúpencov v Nemecku, aby spáchali teroristické útoky podobné tým z Bruselu. S odvolaním na spravodajskú skupinu SITE zameranú na terorizmus o tom informovali nemecké médiá.

Za hlavné terče označili radikáli úrad kancelárky Angely Merkel a medzinárodné letisko medzi Kolínom nad Rýnom a Bonnom. Úrady pôvod informácií z internetu preverujú.

„To, čo zvládli bratia v Belgicku, zvládneš tiež,“ píše sa na jednej z grafík, ktorá znázorňuje letisko na západe Nemecka. Ďalšia ukazuje budovu kancelárky v centre Berlína v plameňoch. „Nemecko je bojisko,“ znie sprievodný nápis. Ďalšia fotomontáž znázorňuje nemeckú stíhačku so zakrvavenými tvárami ženy a niekoľkých detí v pozadí. „Chceš ďalej trúchliť alebo budeš konečne konať?,“ píše sa na obrázku.

Podľa SITE sa na Twitteri objavilo päť podobných fotomontáží, ktoré nesú logo agentúry Furat Media napojenej na radikálov z Islamského štátu.

Spolkový kriminálny úrad zatiaľ grafiky preveruje. „Je jasné, že Nemecko je v hľadáčiku medzinárodného terorizmu a atentáty sú možné,“ uviedla hovorkyňa úradu. Na aktuálnom stupni ohrozenia ale nové obrázky nič nemenia.

Viac..  20 rokov EURES na Slovensku: 21-tisíc pracovných ponúk a 75 búrz práce

Šéf Spolkového kriminálneho úradu Holger Münch po atentátoch v Bruseli, ktoré si vyžiadali životy 32 ľudí, upozornil na to, že Islamský štát sa bude vzhľadom na porážky v Sýrii a Iraku snažiť vylepšiť svoj obraz „spektakulárnymi“ atentátmi v Európe.

Nemecko sa pripojilo ku koalícii bojujúcej proti Islamskému štátu na Blízkom východe po teroristických útokoch z 13. novembra v Paríži, pri ktorých zahynulo 130 ľudí.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Orbán: Ekonomická spolupráca je základom spolupráce medzi Nemeckom a Maďarskom

Ekonomická spolupráca je pevným základom spolupráce medzi Nemeckom a Maďarskom, povedal maďarský premiér Viktor Orbán …

Consent choices