benova
Europoslankyňa Monika Beňová. PHOTO: © European Union-EP.

Monika Beňová: Vyzvala som Faragea na odchod z Európskeho parlamentu

Nigel Farage sa zdá byť jediným víťazom britského hlasovania o vystúpení z Európskej únie (EÚ). Žiadna iná z tvárí referenda, predovšetkým z konzervatívnej strany, sa k výsledku nepostavila s optimizmom. Ich reakcie sú zatiaľ skôr tragikomické, vyplýva z nich najmä nepripravenosť a obavy z toho čo bude ďalej.

 Nigel Farage sedí v Európskom parlamente (EP) od roku 1999. „Vystupuje ako ukričaný nacionalistický šašo, ktorému sa podarilo stať jedným zo symbolov odporcov Únie. Vždy sa spoliehal najmä na vulgárnosť, aroganciu a klamstvá. K tým sa nakoniec otvorene priznal aj v súvislosti s kampaňou za Brexit,“ pripomenula poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová. Hviezdu z neho spravil predovšetkým britský a neskôr aj zahraničný bulvár. „Nikdy sa ho nepýtali na konkrétne veci spojené so 17 ročným výkonom jeho mandátu europoslanca. Ospevovali ho však keď otvorene urážal bývalého predsedu Európskej rady a prirovnával jeho charizmu k vlhkej handre,“ uviedla poslankyňa.

Nigel Farage dosiahol svoj cieľ. Veľká Británia bude bez ohľadu na dôsledky mimo EÚ. „Je dlhodobo najmenej aktívnym poslancom z celej 73 člennej britskej delegácie. Okrem Brexitu nemal žiadnu inú agendu a nikdy ju mať nebude,“ zdôraznila europoslankyňa. Podľa nej to jednoznačne znamená, že jeho „práca“ v Európskom parlamente sa po štvrtkovom referende skončila. „Dnes som ho preto listom vyzvala na vzdanie sa mandátu. Verím, že to môže byť gesto, ktoré po všetkých jeho klamstvách bude pre neho predstavovať najvyššiu mieru satisfakcie,“ uzavrela Monika Flašíková Beňová.

Viac..  Robert Hajšel: Návrh na zmeny zakladajúcich zmlúv EÚ by limitovalo zvrchovanosť členských krajín

O dac

Odporúčame pozrieť

EÚ v rámci dohody s Britániou navrhla pomoc pre sektor elektromobilov a batérií

Európska komisia v stredu navrhla Rade EÚ (členské štáty) konkrétne jednorazové predĺženie – do 31. …

Consent choices