Eurorozpravky

Vďaka jedinečnému projektu vdýchli deti život pokladom európskej rozprávkovej tvorby

zaznam-na-celu-obrazovku-20-10-2016-202541-bmpPri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade EÚ vznikol jedinečný európsky výtvarný projekt, ktorého slávnostným vyvrcholením je výstava detských diel v budove Slovenského rozhlasu od 20.októbra do 13.novembra 2016. V tomto rozprávkovom pozdrave je cez výtvarnú tvorbu vyjadrená láska a vzťah našich detí ku krajinám európskeho spoločenstva.

Deti v 57 materských školách zo 48 slovenských miest a obcí v spolupráci s výtvarným odborom ZUŠ v Prešove výtvarne stvárnili rozprávky typické pre každú krajinu Európskej únie. Zároveň aj deti z lll. Európskej školy v Bruseli originálnym spôsobom realizovali 12 rozprávkových projektov v plošnej a priestorovej podobe. Každá rozprávka hravým spôsobom zaviedla naše deti prostredníctvom rôznych edukačných aktivít do blízkeho i vzdialeného sveta európskeho spoločenstva. Deti hrou spoznávali krajiny EÚ, kultúru, ich tradície a svoje zážitky vyjadrili v dramatickej tvorbe vystúpením na verejnosti.

rozpravkaSúčasťou projektu je i odborná konferencia s prezentáciou vybraných rozprávkových projektov z jednotlivých materských škôl. „Vďaka tvorivým pedagógom, ktorí s veľkou zodpovednosťou viedli naše deti počas celého projektového obdobia, aby zasiali zrnká múdrosti a lásky do sŕdc najmenších, aby z nich vyrástli dobrí, čestní ľudia pre zjednotenú Európu“, povedala Mária Zuščinová, autorka a koordinátorka projektu, ktorý vznikol pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, primátorky mesta Prešov A.Turčanovej, europoslanca M.Mikolášika s podporou RTVS a firmy Dobré zo Slovenska. Bohatý pedagogický materiál v podobe rozprávkovej knihy, metodického zborníka, dvd nahrávok, kroniky či brožúr bude cennou skúsenosťou pre ďalšie generácie a zostane nám taktiež ako spomienka na naše predsedníctvo.

Viac..  Digitálna suverenita: európsky akt o čipoch nadobudol účinnosť

My, slovenské deti maličké,

nesieme európskym krajinám po jednej kytičke.

Želáme si čarovný svet detských hier,

od srdca ďakujeme Vám, že tu máme mier.

www.eurorozpravky.eu

O dac

Odporúčame pozrieť

Nástroj technickej podpory: Komisia pomáha Slovensku lepšie využívať kohézne fondy

Komisia aktuálne v Bratislave spustila projekt, ktorý pomáha Slovensku zjednodušiť a urýchliť využívanie kohéznych fondov. Projekt …

Consent choices