otrava
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Islamisti môžu v Nemecku otráviť pitnú vodu aj potraviny

BERLÍN / Nemecká vláda a Spolkový kriminálny úrad (BKA) varujú pred možnosťou útoku chemikáliami. Uviedol to nemecký denník Bild s odvolaním na správu spolkovej vlády analyzujúce riziká v oblasti civilnej ochrany. Podľa médií môže ísť o otravu pitnej vody alebo potravín.

Islamisticky motivovaní páchatelia sú ochotní a schopní zadovážiť si väčšie množstvo chemikálií a použiť ich. Za jednu z realistických variant považuje správa BKA možnosť chemického útoku na zásobovanie pitnou vodou napríklad v rodinných domoch. Nevylučuje ani snahu o otravu potravín.

Sú pripravení?

Vysoké riziko môžu podľa analýzy predstavovať útoky na zariadenie chemického priemyslu alebo transporty chemikálií.

Správa podľa denníka Bild obsahuje podrobnú analýzu toho, ako sú bezpečnostné zložky, nemocnice alebo záchranári na možný chemický útok pripravení.

Viac..  Scholz varoval pred voľbami do EP pred nárastom pravicového populizmu

Nemecko vlani muselo čeliť niekoľkým islamisticky motivovaným teroristickým útokom. Pri žiadnom z nich ale neboli použité chemikálie.

Najkrvavejší bol decembrový útok kamiónom na vianočných trhoch v Berlíne, ktorý si vyžiadal dvanásť obetí a desiatky zranených.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Komisia stanovuje zásady obmedzujúce používanie najškodlivejších chemikálií

Komisia prijala usmerňujúce kritériá a zásady pre to, čo by predstavovalo „základné použitie“ najškodlivejších chemikálií. …

Consent choices