benová
Europoslankyňa Monika Beňová. PHOTO: European Union- EP.

Monika Beňová: Erasmus+ budú môcť študenti využívať ešte intenzívnejšie

Úvod tohto týždňového plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu (EP) bude dnes popoludní venovaný aj hodnoteniu doterajších výsledkov výmenného programu Erasmus+. V súčasnej podobe funguje od roku 2014, čiže niečo viac ako dva a pol roka.

Ide o úspešný európsky nástroj určený na podporu mobility v oblasti vzdelávania, športu, odbornej prípravy a medzi sektorovej spolupráce. Možnosti ponúka najmä študentom, ale aj pedagogickým zamestnancom, pracovníkom s mládežou či dobrovoľníkom. Umožňuje im zbierať praktické skúsenosti, zdokonaľovať sa v jazykoch, či jednoducho poznávať rozmanité vzdelávacie systémy a kultúru jednotlivých krajín. To má pozitívny dopad na zvyšovanie ich kvalifikácie a celkové uplatnenie sa,“ priblížila poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová.

Program sa momentálne nachádza približne v polovici svojho plánovaného trvania. Priebežné vyhodnocovanie jeho výsledkov je potrebné. Povedie to k jeho ďalšiemu zefektívneniu a odstráneniu prípadných administratívnych prekážok a intenzívnejšiemu využívaniu, uviedla europoslankyňa. Dôležité bude tiež primerané navýšenie rozpočtu, ktorý dokáže uspokojiť pretrvávajúci vysoký záujem.

Viac..  Toto je nápad, ktorý pomôže zachrániť ľudské životy na cestách, hovorí Ivan Štefanec

Kľúčová je aj motivácia ísť na zahraničný výmenný pobyt. Napríklad v prípade našich študentov sú v skutočne veľkej obľube predovšetkým niektoré južnejšie destinácie. Je však potrebné, aby pri rozhodovaní zohľadňovali okrem priaznivých poveternostných podmienok, oveľa viac aj kvalitu vyberaných škôl,“ uzavrela Monika Flašíková Beňová.

O dac

Odporúčame pozrieť

erasmus

Program Erasmus+ podporil v roku 2022 viac ako 1,2 milióna študentov a učiteľov

Program EÚ pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport Erasmus+ podporil v roku 2022 približne …

Consent choices