detencne centrum
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Taliani plánujú otvoriť nové detenčné centrá

RÍM / Taliansko sa napriek kritike chystá otvoriť nové detenčné centrá. Umiestnená by v nich mala byť takmer polovica migrantov.

Taliansko plánuje v najbližších mesiacoch otvoriť nové detenčné centrá. Cieľom je urýchliť proces deportácií nelegálnych migrantov aj napriek kritike.

Nové detenčné centrá v Taliansku by mali urýchliť proces deportácií nelegálnych migrantov z krajiny. Stane sa tak aj napriek kritike, ktorá hovorí o nehumánnosti centier a o tom, že neprinášajú očakávané výsledky.

Násilné protesty a problémy s identifikáciou migrantov viedli v uplynulých rokoch k zatváraniu takýchto zariadení. Talianske ministerstvo vnútra však požiadalo úrady v jednotlivých regiónoch, aby v takýchto strediskách zabezpečili 1600 lôžok.

Plánom talianskej vlády je tiež opätovné otvorenie detenčného centra pre mužov v Ponte Galeria, ktorý sa nachádza na predmestí Ríma. V roku 2015 toto centrum zničili internovaní migranti.

Marco Minniti, taliansky minister vnútra tvrdí, že je potrebné migrantov zadržiavaťa, aby sa im nedarilo unikať úradom. Deportácia pri tom hrozí približne 40 – 50 percentám z nich. Práve oni by mali byť v nových centrách umiestnení.

Viac..  Postavenie umelca: lepšie pracovné podmienky umelcov a kultúrnych pracovníkov

V roku 2015 bolo z Talianska deportovaných približne 4000 osôb, pričom do krajiny ich prišlo asi 150 000. V roku 2016 prišlo po mori do Talianska viac ako 181 000 migrantov.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

migranti

Komisia predkladá akčný plán EÚ pre trasu cez východné Stredozemie

Európska komisia predložila akčný plán EÚ pre východné Stredozemie, ktorý obsahuje cielené operačné opatrenia zamerané …

Consent choices