Vladimir MANKA
Europoslanec Vladimír Maňka. PHOTO: © European Union- EP.

Vladimír Maňka: Dávajte si bacha. Klamári ohrozujú Vašu budúcnosť, zdravie a život

Klamstvo a podvody sú fenomény, ktoré sú všade okolo nás. Máme sklony uveriť klamstvám, negatívnym správam a všetkému, čo nás môže ohroziť. Asi aj preto majú vo svete často navrch tí, ktorí vedia manipulovať ľudí.

Viete, prečo Richard Sulík uspel v posledných voľbách do Európskeho parlamentu?

Pamätáte si jeho výroky o “bruselských byrokratoch”, ktorí nútia výrobcov, aby znižovali výkon vysávačov? Platia jeho slová, že ľudia budú musieť vysávať na jednom mieste viackrát a preto zaplatia za viac elektrickej energie?

PHOTO: Archív VM.

Aká je pravda?

Stačí, ak si zapnete počítač a do Googlu vložíte slovo “vysávače”. Nádete tam vysávače, ktoré spotrebujú 3x menej energie, ako ich predchodcovia spotrebovali pred tromi rokmi. Pritom ich výkon je väčší, ako výkon “Sulíkových vysávačov”, ktorých zachovanie obhajoval. Za dva – tri roky používania nového – inovatívneho vysávača ušetríte viac peňazí na elektrickej energii, ako stojí celý nový vysávač.

Nové európske pravidlá o vysávačoch ušetria 19 TWH ročne do roku 2020. To prinesie také úspory, že budeme potrebovať o 4 jadrové elektrárne menej.

Viac..  Odhalenie špiónky aj podpora 50 miliárd eur. Europarlament zhodnotil dva roky vojny

Opatrenia “hlupákov z Bruselu” v spolupráci s výrobcami vysávačov priniesli zároveň väčšiu životnosť motora, nižšiu hlučnosť, dlhšiu trvanlivosť hadice. Straty pri nasávaní klesajú, sú kvalitnejšie tesnenia, znižuje sa prašnosť!!!

Veď na znečitenie ovzdušia zomrie ročne viac ľudí, ako na HIV, chrípku a maláriu spolu.

Stojí za to bojovať za dobré veci pre ľudí, napriek odporu všelijakých “Truhlíkov”, ktorých máme v Európe, aj na Slovensku dosť.

Komentár pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk pripravil europoslanec Vladimír Maňka.

O dac

Odporúčame pozrieť

SaS povedie do eurovolieb Sulík, nasledujú Jurzyca a Marcinková

Kandidátnu listinu strany SaS do eurovolieb povedie jej súčasný predseda Richard Sulík. Na druhom mieste …

Consent choices