europoslanci
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä migráciu a osud Írska po brexite

Hlavnými témami tohto týždňa je spolupráca s Tuniskom a Líbyou pri riadení hraníc, osud Írska po brexite a spolupráca s krajinami Latinskej Ameriky.

Poslanci Európskeho parlamentu sa budú tento týždeň venovať aktivitám vo svojich krajinách, alebo vycestujú na služobné cesty v rámci parlamentných delegácií. Ide o tzv. „zelený týždeň“ vyhradený na vonkajšie parlamentné činnosti.

Migrácia

Viacerí členovia výboru pre občianske slobody zavítajú do Tuniska, kde budú s miestnymi predstaviteľmi hovoriť o spolupráci pri riadení migrácie, kontrole hraníc, pátracích a záchranných akciách, vízach a readmisii. Reč bude aj o súčasnej situácii v Líbyi, najmä čo sa týka rešpektovania ľudských práv v centrách pre utečencov.

Írsko

Parlamentný koordinátor pre brexit Guy Verhofstadt navštívi v stredu a štvrtok Belfast a Dublin. Stretne sa s politickými predstaviteľmi Severného Írska a írskym premiérom a rokovať bude aj s viacerými výbormi írskeho parlamentu. Otázka írskych hraníc je pre EÚ počas rokovaní o brexite jednou z troch priorít.

Viac..  Júlia Navaľná: „Ak chcete poraziť Putina, bojujte s jeho zločineckým gangom"

Spolupráca sa krajinami Latinskej Ameriky

V Salvádore sa tento týždeň koná Euro-latinskoamerické parlamentné zhromaždenie – EuroLat. Delegácia poslancov Európskeho parlamentu sa tu stretne s poslancami krajín Latinskej Ameriky. Medzi hlavnými bodmi rokovaní je budúcnosť multilaterálneho obchodného systému, boj proti organizovanému zločinu a terorizmu a volatilita cien potravín.

O dac

Odporúčame pozrieť

Európsky parlament

Odhalenie špiónky aj podpora 50 miliárd eur. Europarlament zhodnotil dva roky vojny

Už sú to dva roky od agresívneho napadnutia Ukrajiny Ruskom. Toto dvojročné obdobie bilancoval už …

Consent choices