internet
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Digitálna banková revolúcia: Zrušia sa aj poplatky za kartové platby

SLOVENSKO / Cez víkend vstúpila do platnosti nová európska smernica o platobných službách PSD2. Smernica prináša viacero zmien vo fungovaní bánk a tie zmeny môžeme pocítiť na peňaženkách. Teda respektíve na účtoch.

Európski spotrebitelia len vďaka tejto zmene môžu ročne ušetriť 550 miliónov eur. Otvoria sa nové možnosti pre klientov, ale aj pre poskytovateľov úplne nových služieb. Po novom by mohli napríklad vzniknúť aplikácie, v ktorých budete mať prístup ku všetkým svojim účtom z jedného miesta. Nebudete teda musieť používať na každý účet inú aplikáciu alebo iný internet banking. Ďalšie možnosti môžu byť napríklad aplikácie, ktoré budú sledovať účty celej rodiny.

Hovorí sa tomu „otvorené bankovníctvo“. V budúcnosti to môže priniesť napríklad jednoduché platenie priamo cez sociálne siete alebo profily, do ktorých sa prihlasujete denne a automaticky.

Čo sa týka bezpečnosti, tá by mala byť po novom ešte väčšia a lepšia ako doteraz. Čakajú nás vraj aj nové bezpečnostné prvky, aké sme doteraz nepoužívali. Aj keď mnohí hovoria o revolúcii v bankovníctve budeme si musieť na ňu ešte počkať. Istý čas to totiž potrvá, kým sa celý systém doladí a svet otvoreného bankovníctva sa stane bežnou realitou.

Viac..  Aktivita v súkromnom sektore eurozóny klesla najprudšie takmer za tri roky

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

obchod

Medziročná inflácia v únii sa vo februári zrýchlila

Medziročná inflácia v eurozóne vo februári posilnila na 5,9 percenta z januárovej úrovne 5,1 percenta. …

Consent choices