Fico
Robert Fico. PHOTO: © European Union.

Robert Fico: Odmietam vznik ucelených moslimských komunít na Slovensku

Robert Fico sa v piatok stretol s kolegami z troch okolitých krajín. V Budapešti sa predsedovia vlád V4 opäť utvrdili v tom, že sa zhodnú minimálne v otázke migrácie.

V maďarskom hlavnom meste sa stretli premiéri krajín V4, dvaja z nich ako nováčikovia v tejto funkcii. Predsedovia vlád Maďarska, Poľska, Českej republiky a Slovenska sa hrdili tým, že sa v kľúčových otázkach, napríklad migrácia, zhodli. Pri výstupe na pódium sa ale slovenský premiér vybral inou cestou ako zvyšní traja. Kým oni išli okolo, on na pódium vyskočil.

Predstava o regionálnej rozvojovej banke, ktorá by mala podporovať stredoeurópske projekty, stroskotala údajne na odmietaní českého premiéra. Ten sa opakovane priznal k tomu, že viacerým veciam nerozumie. „Teraz sa snažím pochopiť veci ako predseda vlády, pretože nie úplne chápem, prečo na úrovni premiéra európskej rady nehlasujeme, my sa len politicky rozprávame. A pod nami ministri vnútra si odhlasujú alebo nás prehlasujú a nám niekto určí kvóty migrantov,“ vyjadril sa Andrej Babiš.

Viac..  Ivan Štefanec: Výrobu áut zbytočne nepredražujme

Šéfovia V4 kritizovali Európsku úniu a zároveň opakovane hovorili o tom, že sú proeurópski. Len podľa nich Európa potrebuje riešiť iné veci. Róbert Fico hovoril o potrebe hovoriť zrozumiteľným jazykom a hneď zopakoval úplne zrozumiteľné slová, za ktoré už v minulosti zožal kritiku. „Nech si kričia chlapci v bratislavskej kaviarni koľko chcú, odmietam vznik ucelených moslimských komunít na Slovensku. Hovorím to smrteľne vážne, s plnou zodpovednosťou,“povedal Robert Fico.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli noviny.sk/Richard Juriš.

O red

Odporúčame pozrieť

Michel pripomenul Orbánovi, že EÚ už má asociačnú dohodu s Ukrajinou

Predseda Európskej rady Charles Michel nenechal bez reakcie piatkové vyhlásenie predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána, …

Consent choices