zaborska
Anna Záborská, europoslnakyňa. PHOTO: redakcia/red.

Záborská: Podávam návrh na disciplinárne konanie proti Hlinovi za porušenie stanov KDH

„V sobotu 24.2.2018 popoludní vydal hovorca KDH tlačovú správu, v ktorej hrubo znevážil všetkých členov strany, ktorí počas dvadsiatich ôsmich rokov  existencie KDH vyberali kandidátov a sami kandidovali vo voľbách do NR SR. Znevážil tiež najvyšší celoslovenský orgán KDH medzi snemami – Radu KDH a samotnú značku KDH. Je nemysliteľné, že toto oficiálne vyjadrenie nebolo pripravené na pokyn predsedu strany. Preto som sa rozhodla, že v pondelok podám návrh na začatie disciplinárneho konania proti predsedovi KDH Alojzovi Hlinovi podľa článku 9, písm. d) stanov KDH za zneváženie hnutia, orgánu hnutia a člena hnutia.“ vyhlásila dnes slovenská europoslankyňa Anna Záborská.

Ako ďalej uviedla, tlačové vyhlásenie KDH obsahuje aj viaceré zavádzajúce a nepravdivé informácie, ktorých cieľom je ovplyvniť delegátov  snemu, aby prijali zmenu stanov predkladanú už po druhýkrát predsedom Alojzom Hlinom. „Ide mu o to, aby len on a desiati ľudia v predsedníctve strany mali právo navrhovať kandidátov do volieb. Celoslovenská Rada KDH, ktorá zastupuje viac ako osemtisíc členov, nebude môcť navrhnúť nikoho. Tento detail hovorca zabudol spomenúť,“ upozornila Záborská.

Viac..  Ivan Štefanec: Výrobu áut zbytočne nepredražujme

Europoslankyňa tiež pripomenula, že oficiálnym názvom strany je od jej založenia „Kresťanskodemokratické hnutie“. „Takto je to zapísané aj v registri politických strán na ministerstve vnútra. Ak k názvu „Kresťanskodemokratické hnutie“ pripojíme slová „kresťanskí demokrati“, ako to schválilo Predsedníctvo KDH v decembri 2017, budeme každému na smiech,“ zdôraznila Záborská.

O red

Odporúčame pozrieť

lexmann

M. Lexmann: Vláda neplní sľub a zo SR robí európsku raritu, pri eurofondoch sú regióny iba štatisti

V postupoch čerpania eurofondov sa Slovensko stáva európskou raritou, keď vláda odstavila regióny na vedľajšiu koľaj. Ešte …

Consent choices