europsky parlament
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä ekologickejšie autá a filmy online

Poslanci budú hlasovať o reforme pravidiel pre poskytovateľov audiovizuálnych mediálnych služieb a nových limitoch CO2 pre autá. Do Štrasburgu zavítajú premiéri Estónska a Rumunska. 

Environmentálne šetrnejšie autá od roku 2030

Poslanci budú v utorok diskutovať a v stredu hlasovať o legislatívnom návrhu, ktorého cieľom je znížiť emisie CO2 nových automobilov a podporiť trh s vozidlami s nulovými a nízkymi emisiami.

Novelizácia smernice o audiovizuálnych mediálnych službách

Lepšia ochrana maloletých a 30% kvóty na európske diela v katalógoch online platforiem sú súčasťou novely smernice o audiovizuálnych mediálnych službách, o ktorej bude EP hlasovať v utorok.

Októbrový samit lídrov EÚ: Rozprava o brexite, migrácii, zahraničí a bezpečnosti
Poslanci v utorok predostrú svoje priority pred ďalším zasadnutím Európskej rady. Hlavy štátov a vlád EÚ by mali 18. októbra diskutovať o brexite, migrácii, bezpečnosti a zahraničí.

Právny štát a nezávislosť súdnictva v Rumunsku

Justičná reforma v Rumunsku a jej vplyv na deľbu moci v krajine bude v stredu predmetom rozpravy poslancov s rumunskou premiérkou Vioricou Dăncilou.

Viac..  Komisia víta politickú dohodu o boji proti zneužívajúcim žalobám proti verejnej účasti

Budúcnosť EÚ: Rozprava s estónskym premiérom Ratasom

Predseda vlády Estónskej republiky Jüri Ratas sa v stredu ako desiaty líder štátu EÚ zapojí do diskusie s poslancami a predsedom Komisie Jeanom-Claudom Junckerom o budúcnosti Únie.  

Zníženie predvstupovej pomoci Turecku o ďalších 70 mil. eur
EP bude v utorok hlasovať o presune dosiaľ zmrazených 70 miliónov eur z predvstupovej pomoci pre Turecko na iný účel, nakoľko Ankara nepokročila v zlepšovaní stavu právneho štátu v krajine.

O dac

Odporúčame pozrieť

Europoslanci prijali kľúčové nariadenie v boji proti sexuálnemu obťažovaniu detí

Sociálne siete a platformy, napríklad Facebook alebo Pokec, budú nútené zlepšiť prevenciu sexuálneho  zneužívania detí …

Consent choices