europsky parlament
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Kresťanská únia predstavila kandidátov do eurovolieb

Nová strana Kresťanská únia dnes predstavila svojich kandidátov do volieb do Európskeho parlamentu. Na čele kandidátky sú europoslanci Anna Záborská a Branislav Škripek. Na treťom mieste kandidátky je  Lýdia Pilková, projektová manažérka z Nitry.  Zo štvrtého miesta kandiduje mladý podnikateľ Lukáš Ronec, ktorý je zároveň poslancom mestského zastupiteľstva v Trenčíne, nasleduje Peter Broz, ktorý pracuje ako politický poradca v Európskom parlamente.

Na šiestom mieste kandidátky je ekonómka Lucia Baranová-Maliňáková z Prešova, ktorá pracuje v nadnárodnomm koncerne. Siedme miesto patrí Danielovi Šobrovi z Banskej Bystrice, známemu pastorovi a prekladateľovi. Číslo osem má počítačový expert a poslanec samosprávneho kraja Martin Smrčo z Košíc a číslo deväť Alena Harvanová z Giraltoviec, ktorá pracuje ako mzdová účtovníčka. Rómsky učiteľ a dobrovoľník v oblasti práce s mládežou Michal Baník z obce Soľ kandiduje z desiateho miesta. Zoznam kandidátov uzatvára študent Daniel Lukáč z obce Záborské.

Kresťanská únia predstavila kvalitnú kandidátku. Je na nej zastúpený západ, stred aj východ Slovenska, všetky generácie, muži aj ženy. Tento zoznam potvrdzuje, že projekt Kresťanskej únie dokáže spájať ľudí dobrej vôle na hodnotovom základe – na Slovensku aj v Európe, uviedla pri predstavovaní kandidátov Anna Záborská.

Viac..  Dvor audítorov: Výbor Európskeho parlamentu schválil novú slovenskú kandidátku

Ponúkame kandidátku, ktorú môžu voliť kresťania s presvedčením, že každý kandidát bude hájiť tradičné hodnoty vychádzajúce zo židovsko-kresťanských koreňov. Tvoria ju odborníci, sme z rôznych konfesií a vytvárame takto priestor na spoluprácu, dialóg a vzájomnú úctu. Sme jednoducho hlasom kresťanov,“ zdôraznil Branislav Škripek.

„Mojou prioritou je posilniť v EP a EÚ kresťanské hodnoty a to najmä solidaritu so znevýhodnenými a sociálne slabšími skupinami. Rada  by som sa zamerala na riešenie problematiky ľudí, ktorí sú dlhodobo práceneschopní,  pomôcť im v ich zložitej situácii. Pokiaľ je to možné, umožniť im vstúpiť na trh práce, ” dodala  Lýdia Pilková z Nitry, ktorá sa téme pomoci ľuďom so znevýhodnením venuje viac ako 15 rokov.

O dac

Odporúčame pozrieť

Europoslankyňa Miriam Lexmann: Ak občania vnímajú problém, treba sa ním zaoberať

Európsky parlament si od predsedníčky Európskej komisie vypočul správu o stave Únie, no reflektuje aj …

Consent choices