Abdallah II.
Jordánsky kráľ Abdalláh II. PHOTO: © European Union-EP.

To, čo sa deje na Blízkom východe, môže byť pocítené všade na svete, varuje jordánsky kráľ Abdalláh II.

Pred európskymi poslancami v pléne vystúpil jordánsky kráľ Abdalláh II. Počas svojho prejavu podčiarkol dôležitosť mieru na Blízkom východe.

„To, čo sa deje na Blízkom východe, môže byť pocítené všade na svete,“ varoval jordánsky kráľ Abdalláh II. počas svojho prejavu na pôde Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Hovoril o dôležitosti stability na Blízkom východe a potenciálnych hrozivých následkoch konfliktu v tomto regióne.

Jeho dnešná návšteva je v poradí už piata, do parlamentu zavítal už v rokoch 2002, 2007, 2012 a 2015.

Hovoril o palestínskom konflikte, vyostrovaním napätia medzi USA a Iránom, kríze v Sýrii a situácii v Líbyi. Podľa jeho slov je veľmi dôležité ponúknuť mladým ľuďom v tomto regióne nádej a príležitosti.

„Môj otec, kráľ Husajn, ma naučil, že nastolenie mieru je vždy ťažšia, no ušľachtilejšia cesta. A po ťažkej ceste sa najlepšie kráča s našimi priateľmi. Priatelia ako ste vy a európski občania, aby sme spoločne dosiahli budúcnosť, o ktorú sa usilujú naše národy a ktoré si zaslúžia nielen oni, ale aj celý svet,“ povedal.

Viac..  M. Beňová: Musíme vedieť zaistiť transparentný priebeh európskych volieb

O spoločnom úsilí hovoril aj predseda parlamentu David Sassoli. „Myslím si, že udalosti zo začiatku tohto roka ukazujú dôležitosť práce, ktorú ešte musíme spolu vykonať,“ vyhlásil.

O dac

Odporúčame pozrieť

Nové povinnosti pre firmy, ktoré pôsobia v krajinách EÚ. Na čo sa pripraviť, a ktorých spoločností sa novo prijatá smernica dotkne

Nové povinnosti pre firmy, ktoré pôsobia v krajinách EÚ. Na čo sa pripraviť, a ktorých …

Consent choices